Site Loader

tap to pay iphone

Apple ogłosił plany wydania nowej funkcji Tap to Pay na iPhonie, która rozpocznie się w USA jeszcze w tym roku. Oznacza to, że firmy w tym kraju – i miejmy nadzieję, że później w innych krajach – będą mogły przyjmować płatności od klientów bezpośrednio na ich iPhone’ach, bez potrzeby używania jakichkolwiek adapterów lub innego dodatkowego sprzętu do przetwarzania płatności.

Tap to Pay, ogłoszone przez Apple w komunikacie prasowym, umożliwi kompatybilnym aplikacjom akceptowanie płatności zbliżeniowych kartą i Apple Pay za pośrednictwem wbudowanego w iPhone’a układu NFC. Ta funkcja działa z iPhonem XS i nowszymi wersjami.

Pierwszą firmą, która współpracuje z Apple w tym projekcie, jest Stripe, która jest już największa w USA na tym rynku, ale wcześniej wymagała małego adaptera; kolejne platformy i aplikacje zostaną dodane jeszcze w tym roku.

Te same zabezpieczenia, które chronią Cię, gdy płacisz za pomocą Apple Pay, chronią wszystkich klientów, gdy płacą za pomocą iPhone’a. Płatności będą działać ze wszystkimi głównymi sieciami kart, powiedział Apple.

Rate this post