Brak zasięgu iPhone / Brak sieci

600,00 

Brak zasięgu iPhone? Brak sieci iPhone? Najcześciej jest to przyczyna uszkodzonego układu baseband na płycie głównej. Przeczytaj nasz poradnik i skorzystaj z usług naszego serwisu RepairLab. Zleć naprawę wysyłkową i napraw swoje urządzenie Apple bez wychodzenia z domu.

Kategoria:

Opis

Brak zasięgu iPhone? Brak sieci iPhone? Jeśli masz problem z zasięgiem swojego iPhone’a, oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby spróbować rozwiązać ten problem:

  • Sprawdź ustawienia sieci komórkowej – Upewnij się, że Twój iPhone jest skonfigurowany do połączenia z siecią komórkową. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > Komórka > Włącz tryb samolotowy i następnie wyłącz go. To często pomaga w ustanowieniu połączenia.

brak sieci iPhone

  • Sprawdź ustawienia roamingu – Jeśli przebywasz w miejscu, gdzie Twoja sieć komórkowa nie działa, spróbuj włączyć opcję roamingu danych. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > Komórka > Opcje danych komórkowych > Roaming.
  • Wyłącz i włącz telefon – Spróbuj wyłączyć i włączyć iPhone’a. To czasem pomaga w rozwiązaniu problemu z zasięgiem.
  • Sprawdź ustawienia sieci bezprzewodowej – Upewnij się, że ustawienia sieci bezprzewodowej są prawidłowo skonfigurowane. Przejdź do Ustawienia > Wi-Fi i upewnij się, że Twoja sieć jest prawidłowo skonfigurowana.
  • Uszkodzona karta SIM: Sprawdź, czy Twoja karta SIM jest umieszczona we właściwym miejscu i czy jest poprawnie zainstalowana. Spróbuj ponownie zainstalować kartę SIM: Wyjmij kartę SIM i włóż ją ponownie.
  • Zaktualizuj oprogramowanie – Sprawdź, czy Twój iPhone ma najnowszą wersję oprogramowania. Jeśli nie, zaktualizuj go do najnowszej wersji.
  • Uszkodzony Baseband: Jeśli powyższe przyczyny nie pomogły, to może to oznaczać uszkodzenie Basebandu, odpowiedzialnego za komunikację radiową.

 

Jak sprawdzić czy Baseband jest uszkodzony?

Jeśli podejrzewasz, że problem z siecią na Twoim iPhonie wynika z uszkodzenia Basebandu, to może to być poważniejszy problem, który wymaga naprawy lub wymiany.

Baseband jest częścią urządzenia, która odpowiada za komunikację radiową, w tym za łączenie z siecią operatora. Jeśli Baseband ulegnie uszkodzeniu, to telefon może wyświetlać komunikat „Brak sieci” lub „Szukam”, niezależnie od tego, jak mocny jest sygnał sieciowy.

brak zasięgu iPhone

Oprócz już wspomnianych objawów, takich jak komunikaty “Brak sieci” lub “Szukam”, można rozpoznać awarię Basebandu w inny sposób. Można to zrobić poprzez włączenie aplikacji “Telefon” i wpisanie sekwencji *#06#. Wówczas na ekranie powinien pojawić się 15-cyfrowy numer telefonu, zwany IMEI. W przypadku uszkodzonego Basebandu na ekranie nie pojawi się żaden numer IMEI. Jest to spowodowane tym, że Baseband odpowiada za komunikację radiową, w tym za identyfikację urządzenia w sieci operatora, więc jeśli jest uszkodzony, telefon nie jest w stanie wyświetlić numeru IMEI

Jeśli Twój iPhone nie wyświetla numeru IMEI po wpisaniu sekwencji *#06#, to jest to potencjalny sygnał, że problem może wynikać z uszkodzenia Basebandu.