Site Loader

Apple Watch może robić wiele rzeczy bez pomocy iPhone’a. Badamy funkcje smartwatcha, które są wolne od iPhone’a.

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2015 roku, zegarek elektroniczny stał się dominującym graczem w powstającym sektorze technologii do noszenia. Na przestrzeni różnych generacji Apple dodał funkcje, takie jak GPS, LTE i odporność na warunki atmosferyczne, które sprawiają, że zegarek staje się coraz bardziej samodzielnym urządzeniem – ale czy możliwe jest całkowite odłączenie go od iPhone’a?

W tym artykule wyjaśniamy, co dokładnie może osiągnąć zegarek Apple Watch bez pomocy iPhone’a.

Czy można używać Apple Watch bez iPhone?

Tak. I nie.

Gdy po raz pierwszy otrzymasz zegarek Apple Watch, do jego skonfigurowania wymagany jest iPhone. Nie da się tego obejść. Aplikacja Watch na iPhonie wykonuje większość ciężkich prac, a bez niej masz po prostu ładną bransoletkę, która kosztuje o wiele za dużo.

Wyjaśniamy proces konfigurowania zegarka Apple Watch, ale zimnym trudnym faktem jest to, że bez iPhone’a nie będziesz w stanie zajść bardzo daleko. Apple nadal uważa zegarek Apple Watch za urządzenie towarzyszące swojemu smartfonowi, do tego stopnia, że ​​nie można nawet użyć komputera Mac lub iPada, aby go uruchomić.

Dlaczego więc powiedzieliśmy „tak i nie” zamiast po prostu „nie”? Cóż, chociaż nie możesz skonfigurować zegarka Apple Watch bez iPhone’a, wciąż jest wiele funkcji na urządzeniu, co oznacza, że ​​​​będziesz mógł zostawić iPhone’a w domu, jeśli nie chcesz go nosić ze sobą. Oto niektóre z naszych ulubionych.

Śledzenie poziomu aktywności

Chcesz zamknąć pierścienie, ale nie masz ochoty wyciągać iPhone’a na bieg lub długi spacer? Apple Watch z radością zarejestruje wszystkie te kroki i inne informacje o stanie zdrowia poza domem, a następnie zsynchronizuje je z iPhonem, gdy wrócisz do domu.

Spróbuj zorganizować konkursy Apple Watch, aby zmotywować się do częstszego ruszania na tor lub przeczytaj nasz przewodnik, jak zadbać o formę z Apple Watch i iPhonem.

Słuchanie muzyki

Jeśli chcesz mieć nakręcające melodie podczas biegania lub po prostu posłuchać podcastu lub albumu, gdy biegasz po ogrodzie, możesz przechowywać wiele utworów na samym Apple Watch, z których wszystkich możesz słuchać bez potrzeby iPhone’a. Oczywiście, ponieważ Apple Watch nie ma gniazda słuchawkowego, będziesz potrzebować pary słuchawek Bluetooth – chyba że chcesz, aby maleńkie głośniki zrujnowały sesję ćwiczeń i relacje z sąsiadami.

Wykonywanie i odbieranie połączeń

Jeśli masz zegarek Apple Watch Series 3 lub nowszy, jego możliwości LTE oznaczają, że możesz skonfigurować zegarek tak, aby działał jako rozszerzenie iPhone’a. Dzięki temu będziesz mógł nawiązywać i odbierać połączenia bezpośrednio na zegarku, nawet jeśli Twój iPhone został w domu.

Używanie map

Kolejną bardzo przydatną funkcją dostępną na Apple Watch jest możliwość korzystania z aplikacji Apple Maps bez iPhone’a w pobliżu. Ponownie, będzie to wymagało Apple Watch Series 3 lub nowszego z aktywną umową eSIM. Mając to na miejscu, możesz swobodnie wędrować bez drogiego i ciężkiego materiału w kształcie iPhone’a w kieszeni.

Używanie Apple Pay

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale po skonfigurowaniu Apple Pay na zegarku Apple Watch nie musisz mieć przy sobie iPhone’a, gdy płacisz za rzeczy przy kasie. Wystarczy dwukrotnie nacisnąć przycisk boczny i przytrzymać zegarek nad czujnikiem zbliżeniowym, a płatność powinna przejść automatycznie.

Czy można używać Apple Watch z telefonem z Androidem?

Nie. Jeśli Apple nie chce, aby zegarek działał z iPadami i komputerami Mac, możesz założyć, że telefony z Androidem znajdują się daleko na liście.

Możliwe, że Apple postrzega zegarek jako sprzedawcę systemu, ponieważ ludzie będą trzymać się iPhone’a tylko po to, by używać Apple Watch. Firma nie ma wielkiej pokusy, aby w najbliższym czasie otworzyć urządzenia na nowe platformy.