Site Loader

Kiedy Apple uruchomi kolejną aktualizację oprogramowania dla Apple Watch? Uzupełniamy wszystkie wycieki i pogłoski o dacie premiery watchOS 6, nowych funkcjach i kompatybilności urządzeń.

Każda generacja Apple Watch oferuje mocniejszy sprzęt i ulepszenia do projektu. Najważniejsze aktualizacje zestawu funkcji są dostępne za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania watchOS, które są bezpłatne – wystarczy je zainstalować na swoim urządzeniu.

W tym artykule spoglądamy w przyszłość na kolejną dużą aktualizację watchOS na rok 2019. Przeglądamy przecieki i pogłoski, aby przewidzieć datę premiery watchOS 6 i nowe funkcje, a także zegarki Apple, które będą mogły go uruchomić.

Data wydania

WatchOS 6 zostanie ogłoszony i zaprezentowany podczas WWDC 2019 w czerwcu. Kilka dni później wersja testowa przed wydaniem wersji beta będzie dostępna tylko dla programistów (nigdy nie było publicznej wersji beta watchOS), a to będzie ewoluować poprzez kolejne aktualizacje punktów prowadzące do ostatecznej wersji publicznej jesienią – prawdopodobnie we wrześniu 2019.

To regularny harmonogram i jesteśmy dość pewni co do czasu. Ostatnie cztery aktualizacje watchOS były zgodne ze wzorem letniego ogłoszenia WWDC, po którym nastąpiło jesienne publiczne uruchomienie. (WatchOS 1 był preinstalowany na oryginalnym Apple Watch, który ukazał się w kwietniu, więc nie pasuje.)

Które zegarki Apple otrzymają watchOS 6?

Seria 3 i seria 4 są bezpieczne i będą mogły być aktualizowane do watchOS 6. A seria 5, której uruchomienie planujemy w tym samym czasie, będzie miała preinstalację.

Starsze modele mogą być zagrożone.

Przewidujemy, że serie 2 będą certyfikowane jako kompatybilne z watchOS 6 (chociaż może to oznaczać utratę wydajności nowego systemu operacyjnego, jeśli ma on wiele wymagających nowych funkcji), podczas gdy seria 1 i jego mniej wydajne Chip S1P nie będzie. Apple będzie chciał zaoferować szeroką kompatybilność, jeśli uzna, że sprzęt może sobie poradzić.

Pierwsza gen Apple Watch na pewno nie dostanie nowej aktualizacji. Nie można nawet uruchamiać watchOS 5.

Nowe funkcje

Jest zbyt wcześnie, aby być pewnym, że Apple wpakuje się w aktualizację watchOS 6, ale każdy właściciel Apple Watch ma listę życzeń, które mają być uwzględnione. Oto, czego chcemy od watchOS 6.

Konkursy dla użytkowników zegarka

Oczywiście wszystkie zawody są rozgrywane przez wielu użytkowników, ale mamy na myśli więcej niż dwa, co jest limitem arbitralnych odczuć dla zawodów w chwili obecnej.

Jako, że ta cecha jest cudownie motywująca, można ją poprawić tylko poprzez umożliwienie przyłączenia się większej liczbie osób, a tym samym podniesienie poziomu trudności. Od czasu do czasu okazuje się, że możemy się zrelaksować w drugiej połowie tygodnia, ponieważ nasz przeciwnik spadł tak daleko w tył, ale z trzema przeciwnikami, powiedzmy, byłoby znacznie mniej prawdopodobne.

Umożliwienie większej liczby uczestników oznaczałoby drobne poprawki w interfejsie zapisywania danych, a nieco większe zmiany w sposobie działania wyzwań, ale ich wdrożenie jest proste.

Always-on display

Jest to jedna z najbardziej pożądanych funkcji zegarka Apple Watch. Wydaje się niedorzeczne, aby zegarek nie oferował nawet opcji ciągłego wyświetlania czasu.

Wiele konkurencyjnych smartwatches oferuje tę funkcję – czasami kompromitując z uproszczoną lub monochromatyczną „śpiącą” tarczą – i niewiele rzeczy jest tak frustrujących, jak wyginanie nadgarstka, aby obudzić zegarek i zobaczyć czas. Z pewnością jest sposób na to.

Face ID

Czy Face ID może działać na Apple Watch? Wydaje się, że to odległa przyszłość: w tej chwili urządzenie nie ma nawet aparatu.

Apple Watch znacznie mniej potrzebuje technologii odblokowywania biometrycznego niż iPhone i iPad. Zegarki Apple nie mają Touch ID; po prostu odblokowujesz je kodem, gdy włączasz je rano (lub nawet omijasz to, włączając zegarek, a następnie odblokowując sparowanego iPhone’a). Czujniki Face ID byłyby używane do odblokowywania raz dziennie, a Animoji, a to nie usprawiedliwia włączenia wielu drogich zaawansowanych technologii.

Śledzenie snu

Wiele trackerów fitness i smartwatches wyposażonych jest w funkcje śledzenia snu, które monitorują ruch podczas snu i oferują statystyki oraz analizy po przebudzeniu – funkcji, której do tej pory brakowało w Apple Watch (poza aplikacjami innych firm) .

Nie dłużej jednak, jeśli wierzyć raportowi. Bloomberg twierdzi, że Apple pracuje nad nową aplikacją, która śledzi sen użytkownika. Najwyraźniej ta funkcja będzie obsługiwana we wszystkich istniejących modelach Apple Watch.

Problem zawsze polegał na tym, że śledzenie snu wymagało od zegarka wystarczającej ilości energii do wykorzystania przez noc. Seria 2 ma dwudniową żywotność baterii, ale inne modele oferują mniej, a większość użytkowników zegarków podłącza zegarek na noc, każdej nocy.

Jedną z zalet jest to, że Apple Watch ładuje się nie długo, więc właściciele chętni do śledzenia ich snu mogą ładować zegarek na przykład wieczorem przed snem.

Więcej losowych twarzy do oglądania

Uwielbiamy animowane twarze zegarków Toy Story dodane w watchOS 4 (które są znacznie bardziej interesujące niż niemal statyczne twarze Mickey i Minnie), ale szczególnie podoba nam się opcja Toy Box. Zamiast wybierać żądany znak, powoduje to, że zegarek wyświetla losowo wybrany znak (i animowaną scenę) przy każdym podniesieniu nadgarstka.

Apple rozszerzyło tę koncepcję na inne twarze – podobne efekty są możliwe w przypadku zdjęć i oparów – ale chcielibyśmy więcej. Zdjęcia poklatkowe panoramy miasta są dobre, ale znudziło nam się zawsze to samo, więc losowa selekcja byłaby poprawą. To samo dotyczy kalejdoskopu.

[kkstarratings]