Site Loader

HomePod od Apple – recenzja

Nowe umiejętności oznaczają nie tylko, że Apple HomePod jest najlepiej brzmiącym inteligentnym głośnikiem, jaki słyszeliśmy, teraz jest znacznie mądrzejszy.

Plusy HomePod:

 • Mocny czysty dźwięk
 • Kompaktowy, solidny i stylowy wygląd
 • Siri oraz Apple Music działają bardzo dobrze
 • Łatwa konfiguracja i sterowanie HomeKit
 • Obsługa przesyłania strumieniowego za pośrednictwem AirPlay

Minusy HomePod

 • Czuły na sterowanie głosowe
 • Średni zasięg
 • Mocno skupiony na firmie Apple
 • Brak wbudowanej obsługi aplikacji Spotify, Pandora i innych aplikacji
 • Brak połączenia Bluetooth lub Aux dla urządzeń innych niż iOS
 • Wymaga urządzenia iOS z systemem iOS 11.2.5 do skonfigurowania

To, że Apple robi rzeczy we własnym słodkim czasie, nie jest nowym odkryciem. Ale nawet według własnych standardów firma spóźniła się na imprezę głośników bezprzewodowych.

Wiemy, że Apple woli coś udoskonalić, zanim wprowadzi na rynek nowy produkt, więc nie jesteśmy zszokowani, że rywalizacja z Echo zajęła ponad trzy lata. Ale czy Apple to zrozumiał?

Pod wieloma względami HomePod jest lepszy od wszystkiego, co można kupić w tej przestrzeni. W innych jest to kompletne rozczarowanie.

Jak wygląda HomePod?

HomePod po wyjęciu z pudełka jest najbardziej uproszczoną i elegancką prezentacją produktu firmy Apple – wyciągasz głośnik i gotowe. Jest mała karta produktu i to wszystko – bez przepychu.

Zasilacz HomePod jest wbudowany w głośnik, co oznacza, że nie ma tu klocków do ukrycia (dziękuję, Apple!). Przewód zasilający jest pokryty plecionym materiałem tekstylnym, co zapewnia dodatkową klasę głośnikowi. Miękki, gąbczasty materiał zastosowany do grilla głośnikowego wygląda i też jest świetny – trudno nie chcieć go wcisnąć – a Apple twierdzi, że materiał jest akustycznie przezroczysty, więc nie powinien zmieniać jakości dźwięku głośnika.

Konfiguracja głośnika HomePod

HomePod wygląda i brzmi świetnie. Teraz czas go skonfigurować. Najpierw musisz wyciągnąć iPhone’a. Och, nie masz iPhone’a? Cóż, to będzie problem i jest dla nas ważnym punktem zaczepienia. Aby skonfigurować HomePod, musisz mieć urządzenie z systemem iOS z systemem iOS 11.2.5 – żaden inny telefon tego nie zrobi. Jeśli nie masz iPhone’a 5S lub nowszego, iPada Mini 2 lub nowszego lub iPoda Touch 6. generacji lub nowszego, prawdopodobnie nie kupisz tego głośnika. HomePod jest przeznaczony dla wiernych Apple.

Jeśli masz jedno z tych urządzeń iOS, konfiguracja jest świetna. Upewnij się, że masz włączoną funkcję Apple KeyChain i włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Będziesz także musiał się upewnić, że masz połączenie z routerem Wi-Fi i że w urządzeniu jest włączony Bluetooth. W tym momencie wystarczy przytrzymać urządzenie obok głośnika, kliknąć kilka przycisków “OK”, a HomePod praktycznie sam się ustawi. Łączy się z routerem Wi-Fi, importuje dane uwierzytelniające Apple Music i możesz słuchać.

Jeśli nadal jesteś z nami, zakładamy, że masz iPhone’a i kochasz Apple Music, ponieważ jest to jedyne źródło muzyki, które możesz odtwarzać za pomocą poleceń głosowych. Nie możesz poprosić Siri, aby zagrała na twoich listach z Spotify, a ona też nie pomoże ci z Pandorą. Możesz odtwarzać Spotify i inne aplikacje muzyczne lub wideo za pomocą AirPlay, ale nie ma połączenia Bluetooth ani dodatkowego gniazda wejściowego do podłączania urządzeń innych niż Apple.

W przeciwieństwie do Asystenta Google, Siri nie rozpozna różnych głosów, co może prowadzić do niedogodności, które Apple zwykle naprawia. Na przykład, ponieważ HomePod łączy się z telefonem jednej osoby i identyfikatorem Apple ID, jest nierozerwalnie związany z kontem Apple Music Music, listami odtwarzania i gustem muzycznym. Jeśli właściciel jest w jazzie i R & B, współlokator, który pewnego dnia zdecyduje się grać na speed metalu, może zranić spersonalizowane sugestie muzyczne, z których Apple jest tak dumny. Nazywa się HomePod, a nie PersonalSpeakerPod.

Co jest w środku głośnika HomePod?

Wiele już omówiliśmy na temat tego, co HomePod może i nie może zrobić, ale dopiero zaczynamy. Wewnątrz znajduje się potężny procesor A8 firmy Apple – ten sam układ w iPhone 6 i 6S – którego głośnik używa do aktywnego zarządzania dźwiękiem. HomePod nieustannie słucha otoczenia, zmieniając krzywą EQ i kształtowanie wiązki – zasadniczo kierując dźwiękiem – w celu zoptymalizowania jakości dźwięku w swoim otoczeniu. Pomysł polega na tym, aby usłyszeć głośnik, a nie pokój.

Gdybyśmy na przykład umieścili HomePod w rogu, głośnik zauważyłby zmianę w obszarze średniego zasięgu i zrekompensowałby redukcję niektórych częstotliwości w celu uzyskania czystszego dźwięku. Głośnik będzie również kierował kierunek dźwięku do pomieszczenia, a nie do ściany. Przenieś głośnik w inne miejsce i dostosuje się on w czasie rzeczywistym. Nie ma złych miejsc w HomePod – brzmi świetnie wszędzie.

HomePod posiada 4-calowy głośnik niskotonowy i siedem głośników wysokotonowych otaczających głośnik, z których każdy ma swój własny wzmacniacz dużej mocy. 4-calowy głośnik niskotonowy jest wyposażony w mocną cewkę drgającą i może przesuwać się w sumie 20 mm, od szczytu do szczytu. Oznacza to, że głośnik może przenosić znaczne ilości powietrza –  poczujesz to po podłączeniu głośnika.

Krótkie podsumowanie…

Ten głośnik nie jest stworzony dla wszystkich. Jest przeznaczony dla właścicieli iPhone’ów, którzy kochają Apple Music. Jeśli wpadniesz w tę wąską demografię, powinieneś go kupić. W końcu, chyba chcesz, aby głośnik brzmiał świetnie i odtwarzał muzykę z tej samej usługi, z której już ją masz. Tak właśnie robi HomePod i robi to bardzo dobrze. Jeśli jednak nie jesteś użytkownikiem urządzeń Apple, myślimy, że HomePod prawdopodobnie nie jest właściwym wyborem dla ciebie … i to jest złe, ponieważ jest to najlepszy kompaktowy inteligentny głośnik, który do tej pory słyszeliśmy. Apple zrobił kilka innowacji w HomePod, po prostu nie udostępnił tej innowacji wszystkim.

[kkstarratings]