Site Loader

Canalys donosi, że Apple po raz kolejny prowadzi w sprzedaży smartfonów, dzięki dobrej wydajności rodziny iPhone 13.

iphone 13 group shots review 1

Według nowego raportu firmy analitycznej Canalys, Apple sprzedało więcej smartfonów niż jakikolwiek inny dostawca w czwartym kwartale 2021 r. Oznacza to poprawę o jedno miejsce w porównaniu z trzecim kwartałem, kiedy Apple zajął drugie miejsce, a Samsung był na szczycie.

Wyjaśniając przewagę Apple, Canalys przytacza wielki sukces i niespodziewanie wysoki popyt na cztery modele z rodziny iPhone 13, szczególnie w Chinach.

„Apple powraca na szczyt rynku smartfonów po trzech kwartałach, dzięki znakomitej wydajności iPhone’a 13” – powiedział analityk Sanyam Chaurasia. „Firma Apple odnotowała bezprecedensową wydajność iPhone’a w Chinach kontynentalnych, a agresywne ceny swoich flagowych urządzeń zapewniają mocną propozycję wartości”.

Dzieje się tak pomimo faktu, że globalny niedobór chipów spowodował problemy zarówno dla Apple, jak i wszystkich innych dostawców, z powszechnymi opóźnieniami i brakiem zapasów w kluczowym okresie przedświątecznym. Wydaje się, że podczas gdy Apple został dotknięty niedoborem, inni, zwłaszcza mniejsi, dostawcy mogli ucierpieć jeszcze bardziej.

Canalys podaje swoje dane liczbowe wyłącznie pod względem udziału w rynku (na podstawie wysyłek). Nie wiemy dokładnie ile sprzedano telefonów.

Przesyłki na smartfony, IV kwartał 2021 r. (udział w rynku w nawiasach):

  1. Apple (22%)
  2. Samsung (20%)
  3. Xiaomi (12%)
  4. Oppo (9%)
  5. Vivo (8%)

Inni producenci mieli łączny udział 29%.

Rate this post