Site Loader

W dzisiejszych czasach subskrypcje stanowią integralną część naszego życia cyfrowego. Firma Apple jest znana na całym świecie za swoje innowacyjne produkty i usługi. Oferuje również szeroki zakres subskrypcji, które dostarczają użytkownikom dostęp do różnorodnych treści i usług. Od Apple Music po Apple TV+, iCloud czy Apple One. Firma ta zyskuje coraz większą popularność wśród osób, które cenią sobie jakość i wygodę korzystania z technologii.

Jednak, jak to często bywa, życie stawia przed nami różnorodne wyzwania, a nasze potrzeby i preferencje mogą ulegać zmianom. W takim przypadku, ważne jest, aby wiedzieć, jak anulować subskrypcję Apple. Chociażby dlatego aby uniknąć niepotrzebnych opłat i zapewnić sobie pełną kontrolę nad swoimi finansami.

W tym artykule przedstawimy kroki i wskazówki dotyczące anulowania subskrypcji Apple, abyś mógł łatwo zarządzać swoim kontem i subskrypcjami zgodnie z własnymi potrzebami.

Jak anulować subskrypcję na iPhone / iPad / Mac?

Najprostszym sposobem, aby uzyskać dostęp do swoich subskrypcji w ‌App Store‌, jest kliknięcie w ten link – https://finance-app.itunes.apple.com/account/subscriptions. Przekieruje cię to bezpośrednio do odpowiedniego ekranu na twoim urządzeniu. Z tego poziomu możesz łatwo przejrzeć wszystkie subskrypcje i wybrać te, z których chcesz zrezygnować.

Alternatywnym sposobem na wyłączenie subskrypcji jest anulowanie jej z poziomu ustawień Twojego urządzenia. Aby to zrobić należy podążać za tymi krokami:

Poradnik dla iPhone / iPad:

  1. Przejdź do ustawień.
  2. Kliknij w swój profil Apple ID.
  3. Przejdź do zakładki “Subskrypcje”.
  4. Teraz masz wgląd do wszystkich Twoich subskrypcji. Aby anulować jedną z nich, wystarczy kliknąć w tą konkretną, a następnie wybrać opcję “Anuluj subskrypcję”.

Poradnik dla Mac / macOS:

  1. Kliknij w logo Apple na pasku statusu w lewym górnym rogu.
  2. Przejdź do “Ustawień Systemowych”.
  3. Wejdź w swój profil Apple ID, a następnie w zakładkę “Multimedia i zakupy”.
  4. Następnie wybierz “Zarządzaj” zaraz obok opcji “Subskrypcje”
  5. Teraz masz wgląd do wszystkich Twoich subskrypcji. Aby anulować jedną z nich, wystarczy kliknąć “Edytuj” przy tej konkretnej, a następnie wybrać opcję “Anuluj subskrypcję”.

Po anulowaniu subskrypcji, usługi będą nadal dostępne do daty następnego okresu rozliczeniowego. Dlatego jeśli na przykład opłaciłeś subskrypcję ‌‌Apple TV+‌‌ na rok, będzie ona dostępna do momentu wygaśnięcia opłaconego okresu. Subskrypcję ‌‌Apple One‌‌ można kupować tylko miesięcznie, więc jeśli anulujesz subskrypcję, będziesz mieć dostęp przez maksymalnie miesiąc, zanim dostęp zostanie wyłączony.

Sprawdź nasze inne artykuły: