Site Loader

Backup w iPhone – jak zrobić?

Zapomnienie o utworzeniu kopii zapasowej iPhone’a może być poważnym problemem dla niektórych osób. Jeśli masz problem z urządzeniem, zalałeś go, zgubiłeś i musisz go wymienić, możesz stracić wszystkie swoje zdjęcia i inne cenne informacje, jeśli nie stworzyłeś regularnego harmonogramu kopii zapasowych.

Przechowywanie informacji tylko na urządzeniu może być ryzykowne, szczególnie jeśli musisz wymienić telefon w nagłych wypadkach. Jak więc zapewnić bezpieczeństwo swoich danych?

iCloud

Aby rozwiązać ten problem, firma Apple wprowadziła iCloud. Jest to bezpieczny system pamięci masowej oparty na chmurze, który teraz jest dostępny jako opcja dla wszystkich telefonów iPhone. Jednak, aby działał, musisz sprawdzić, czy jest włączony. Domyślnie nowy telefon zachęca do konfiguracji iCloud, ale wiele osób opuszcza ten etap i zapomina wrócić później.

  • Sprawdź, czy usługa iCloud jest włączona (musisz mieć połączenie z Wi-Fi)
    Ustawienia> iCloud> Kopia zapasowa
  • Znajdź przycisk iCloud Backup i po prostu przesuń

iCloud zapewnia 5 GB wolnego miejsca ale szczerze; to nie wystarczy dla większości użytkowników. Możesz powiększyć pamięć w chmurze, niestety za co miesięczną opłatą która będzie ściągana z karty. Obecnie ceny są równe;

  • 50 GB = 3,99 PLN miesięcznie
  • 200 GB = 11,99 PLN miesięcznie
  • 2TB = 39,99 PLN miesięcznie

Jak widać, ceny są dość rozsądne i warte zainwestowania w ochronę Twoich danych.
Jeśli nie chcesz korzystać z usługi iCloud, istnieją alternatywne kopie zapasowe.

iTunes

Aby użyć iTunes jako kopii zapasowej, musisz podłączyć swój telefon do komputera lub laptopa. Zwykle spowoduje to automatyczne uruchomienie procedury tworzenia kopii zapasowej po wykryciu połączenia, ale jeśli nie, po podłączeniu telefonu wykonaj następujące czynności:

  • Otwórz iTunes > Plik > Urządzenia > Kopia zapasowa

Ta metoda jest bezpłatna, ale musisz się upewnić, że komputer i telefon są regularnie synchronizowane, aby być na bieżąco. Zaletą iCloud jest aktualizacja telefonu automatycznie.

Inne usługi przechowywania w chmurze

Istnieje wiele innych form magazynowania w chmurze, które są kompatybilne z kopiami zapasowymi iPhone’a. GoogleDrive, Dropbox, OneDrive i Amazon CloudDrive, aby wymienić tylko kilka. Niektóre osoby mają już konta u tych dostawców w innych celach. Tak więc, w przeciwieństwie do płacenia za dwa oddzielne pakiety pamięci, po prostu wykonują kopię zapasową telefonu w tym samym miejscu. Będziesz musiał użyć aplikacji, dla dostawcy pamięci masowej, aby ustalić, jakie informacje chcesz zarchiwizować i jak często chcesz to zrobić.

[kkstarratings]