Site Loader
iPhone 15 ikona dzwonka

W tym artykule dowiesz się, jak korzystać z ikony cichego dzwonka na iPhone 15 Pro i Pro Max. Przedstawimy również porady dotyczące personalizacji paska stanu na tych modelach iPhone’ów.

Co to jest ikona cichego dzwonka na iPhone 15 Pro i Pro Max?

Apple zdecydowało się usunąć przełącznik wyciszenia w modelach iPhone 15 Pro i Pro Max, zastępując go przyciskiem Akcji. Przycisk Akcji nie wskazuje, czy tryb cichy jest włączony. Aby rozwiązać ten problem, Apple dodało ikonę dzwonka w pasku stanu, która informuje o włączonym trybie cichym. Mimo że jest to przydatne, widok tej ikony czasami może być irytujący.

Ikona dzwonka oznacza, że urządzenie jest w trybie cichym i nie będzie słychać dźwięków powiadomień ani połączeń. Nie jest obecna na urządzeniach z przełącznikiem wyciszenia. Włączenie przełącznika wyciszenia oznaczało kolor pomarańczowy, co oznaczało tryb cichy. Jednak seria iPhone 15 Pro posiada przycisk Akcji, który nie informuje, czy urządzenie jest w trybie cichym.

Aby ukryć ikonę dzwonka na iPhone 15 Pro i Pro Max, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Otwórz Ustawienia na swoim iPhone.
  2. Przejdź do Dźwięku i dotknięć.
  3. Przełącz opcję Pokaż w pasku stanu na wyłączoną.

Po wyłączeniu tej opcji, nie będziesz już widział ikony dzwonka w pasku stanu, nawet jeśli twój iPhone 15 Pro/Pro Max jest w trybie cichym.

Jak ukryć ikonę cichego dzwonka na iPhone 15 Pro i Pro Max?

Aby ukryć ikonę cichego dzwonka na iPhone 15 Pro i Pro Max, wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz Ustawienia na swoim iPhone.
  2. Przejdź do Dźwięku i dotknięć.
  3. Przełącz opcję Pokaż w pasku stanu na wyłączoną.

Po wyłączeniu tej opcji, nie będziesz już widział ikony dzwonka w pasku stanu, nawet jeśli twój iPhone 15 Pro/Pro Max jest w trybie cichym. Jest to prosta metoda, która pozwala usunąć irytującą ikonę z ekranu i zachować dyskrecję.

Alternatywnie, istnieją inne sposoby sprawdzania, czy telefon jest w trybie cichym. Możesz sprawdzić ustawienia dźwięku w aplikacji Ustawienia lub skorzystać z fizycznego przycisku regulacji głośności na boku urządzenia. Jeśli przycisk jest wyciszony lub ustawiony na najniższą wartość, oznacza to, że telefon jest w trybie cichym.

Ukrywanie ikony cichego dzwonka ma swoje zalety i wady. Zaletą jest brak widocznej informacji dla innych osób o stanie dźwięku w twoim telefonie. Może to być przydatne, jeśli chcesz zachować prywatność lub uniknąć niepożądanych pytań od innych osób. Jednak ukrycie ikony może sprawić, że trudniej będzie ci szybko sprawdzić, czy telefon jest w trybie cichym. Musisz polegać na innych metodach, takich jak ustawienia dźwięku lub fizyczny przycisk regulacji głośności.

Dlaczego pojawia się ikona cichego dzwonka na pasku stanu iPhone’a?

Wprowadzenie ikony cichego dzwonka na iPhone 15 Pro i Pro Max ma kilka powodów. Apple zdecydowało się usunąć tradycyjny przełącznik wyciszenia i zastąpić go przyciskiem Akcji, który nie wskazuje bezpośrednio, czy telefon jest w trybie cichym. Aby rozwiązać ten problem, firma dodatkowo wprowadziła ikonę dzwonka na pasku stanu, która informuje użytkownika o włączonym trybie cichym.

Ikona dzwonka z przekreślonym symbolem oznacza, że telefon znajduje się w trybie cichym i nie wyda dźwięku powiadomień ani połączeń. Jest to szczególnie przydatne dla użytkowników, którzy chcą mieć pewność, że ich urządzenie nie zakłóci ciszy w ważnych sytuacjach. Przełącznik wyciszenia na wcześniejszych modelach iPhone’ów był oznaczony pomarańczowym kolorem, co również informowało o trybie cichym. Jednak ikona dzwonka na pasku stanu jest bardziej subtelna i dyskretna.

Jak usunąć ikonę cichego dzwonka z paska stanu iPhone’a?

Aby całkowicie wyłączyć wyświetlanie ikony cichego dzwonka na pasku stanu iPhone’a 15 Pro i Pro Max, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Otwórz Ustawienia na swoim iPhone.
  2. Przejdź do Dźwięku i dotknięć.
  3. Przełącz opcję Pokaż w pasku stanu na wyłączoną.

Po wykonaniu tych kroków, ikona cichego dzwonka nie będzie już widoczna na pasku stanu twojego iPhone’a. Wyłączenie tej opcji nie ma wpływu na działanie telefonu – nadal będziesz otrzymywać powiadomienia dźwiękowe i połączenia, nawet jeśli telefon jest w trybie cichym. Jednakże, jeśli nie chcesz widzieć tej ikony na pasku stanu ze względów estetycznych lub prywatności, możesz ją wyłączyć.

Warto również wiedzieć, że personalizacja paska stanu na iPhone 15 Pro i Pro Max to więcej niż tylko ukrywanie ikony cichego dzwonka. Możesz dostosować wiele innych ustawień, takich jak wyświetlanie poziomu baterii, sygnału sieciowego czy ikon aplikacji. Aby dostosować te ustawienia, przejdź do sekcji “Pasek stanu” w Ustawieniach i wybierz preferowane opcje.

Sprawdź nasze inne artykuły: