Site Loader

Jeśli właściciel iPhone’a, iPada lub Maca umrze, jak możesz odzyskać dane z urządzenia? Przeanalizujemy Twoje opcje.

Utrata kogoś jest oczywiście traumatycznym przeżyciem, więc nie chcesz dodawać potencjalnej frustracji i stresu związanego z brakiem dostępu do ważnych informacji lub treści, które zostały uwięzione na ich iPhonie, iPadzie lub Macu. Ale jak odblokować urządzenie po śmierci właściciela? Oto kilka rzeczy, które możesz wypróbować, oraz szczegóły nowej inicjatywy Apple Digital Legacy, która powinna znacznie ułatwić ten proces.

Co to jest funkcja Digital Legacy od Apple?

Na WWDC 2021 firma Apple ogłosiła, że ​​w ramach nowej usługi iCloud+, która zastąpi standardową subskrypcję iCloud w iOS 15, iPadOS15 i macOS Monterey, standardem stanie się nowa funkcja o nazwie Digital Legacy. Umożliwi to użytkownikom nominowanie konkretnych użytkowników, którzy mogą zażądać wszystkich danych przechowywanych na ich koncie iCloud, które zostaną udostępnione, jeśli umrą. Proces wydaje się prosty

  1. Ze swojego konta iCloud możesz dodać kolejne konto

2. W niefortunnym przypadku Twojej śmierci, osoba ta może następnie poprosić o dostęp do Twojego Apple ID, chociaż będzie wymagać kopii Twojego aktu zgonu, aby udowodnić, że się kwalifikuje.

3. Gdy Apple potwierdzi status właściciela urządzenia, przyzna wyznaczonej osobie dostęp do danych zmarłego, a także wyłączy blokadę aktywacji na iPhonie, iPadzie lub Macu.

Oczywiście, aby korzystać z tej usługi, musisz mieć na swoim urządzeniu system iOS 15, iPadOS 15 lub macOS Monterey.

Jak uzyskać dostęp do urządzenia zmarłej osoby jeśli nie posiada Digital Legacy?

Jeśli nie masz możliwości uaktualnienia, możesz użyć jednej z następujących metod, aby spróbować odzyskać dane z urządzenia zmarłej osoby:

Odzyskaj dane przez iCloud 

  1. Wejdź na iCloud.com
  2. Wybierz opcję “nie pamiętam AppleID lub hasła”
  3. Użyj adresu email iCloud do zresetowania hasła

Odzyskaj dane na iPhonie i iPadzie, przywracając kopię zapasową iCloud

Inną opcją, która po raz kolejny wymaga dostępu do konta iCloud zmarłego, jest wyczyszczenie urządzenia i przywrócenie ostatniej kopii zapasowej iCloud. Powodem korzystania z metody przywracania jest to, że nadal powinieneś mieć wszystkie dane nienaruszone, ale kod aktywacyjny na ich urządzeniu zostanie zresetowany, umożliwiając dostęp do iPhone’a lub iPada.

Zanim to zrobisz, spróbuj ustalić, kiedy ostatnio utworzono kopię zapasową urządzenia, ponieważ nie chcesz usuwać danych tylko po to, aby stwierdzić, że kopia zapasowa pochodzi sprzed kilku lat.

Co zrobić, jeśli nie znasz danych iCloud zmarłej osoby?

Niestety jest to prawdopodobnie prawdopodobny scenariusz dla wielu osób. Wszystko, co możesz zrobić w tym przypadku, to skontaktować się ze Wsparciem Apple lub odwiedzić lokalny sklep Apple Store i wyjaśnić sytuację. Mamy nadzieję, że ludzie będą mogli pomóc Ci uzyskać dostęp do danych przechowywanych na iPhonie, iPadzie lub Macu.

Oczywiście, kiedy pojawią się iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey, powinno to znacznie ułatwić ten proces, ale do tego czasu będziesz musiał polegać na tym, że Apple będzie w stanie pomóc Ci w tym trudnym czasie.

Kluczową rzeczą jest zaplanowanie tych smutnych wydarzeń poprzez wcześniejsze poznanie tych podstawowych haseł. Ale to oczywiście łatwiej powiedzieć niż zrobić.