Site Loader

Jednym z największych problemów z przekazywaniem dzieciom iPhone’a lub iPada jest to, że pobierają wszystko, co wygląda fantazyjnie. Bez obaw o pieniądze! W końcu to ty płacisz rachunki. Aby trwale wyeliminować ten problem, firma Apple wprowadziła ograniczenia dostosowywania w funkcji Czas ekranu.

Chociaż szczegółowo omówiliśmy korzystanie z czasu ekranowego, ten post dotyczy zarządzania pobieraniem aplikacji, zakupów w aplikacji i innych dostosowań związanych z App Store, które pozwolą zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze.

Jak używać funkcji “czas przed ekranem”, aby uniemożliwić dziecku zakup aplikacji na urządzeniu z systemem iOS

Post jest podzielony na trzy części:

 • Instalacja aplikacji
 • Zakupy w aplikacji
 • Wymaganie dotyczące hasła (po pobraniu aplikacji urządzenie z systemem iOS będzie za każdym razem pytać o hasło)

Wcześniej właściciele Apple ID mieli przywilej usunięcia informacji o karcie kredytowej, które natychmiast rozwiązały problem. Ale tak już nie jest, nie można usunąć informacji o karcie ze swojego konta. Apple zintegrowało to jako część blokowania kont spamowych.

Nie tracąc czasu, sprawdźmy wszystkie trzy możliwości po kolei.

Metoda # 1. Wyłączanie instalacji aplikacji

Jednym z najłatwiejszych sposobów, aby upewnić się, że Twoje dziecko nie skończy na zakupie aplikacji z App Store – a nawet pobrać bezpłatną aplikację – jest włączenie ograniczeń. Aby to zrobić:

 • Przejdź do UstawieniaCzas ekranuOgraniczenia treści i prywatności.
  Jeśli ograniczenia są wyłączone, włącz je. Jeśli są włączone, może być konieczne wprowadzenie hasła.
 • Stuknij w Zakupy iTunes i App Store, a następnie stuknij w Instalowanie aplikacji.
 • Teraz stuknij Nie zezwalaj.

Jedynym minusem tego jest to, że Twoje dziecko nie będzie w stanie pobrać nawet darmowych aplikacji.

Metoda # 2. Wyłączanie zakupów w aplikacji

Ponad 70% przypadków przypadkowych zakupów pochodzi z zakupów w aplikacji. Nie jest to szokujące, ponieważ zakupy w aplikacji były jak dotąd mało typami przesuwanymi pod stołem (chociaż Apple to naprawiło). Wyłączanie zakupów w aplikacji jest łatwe.

 • Przejdź do UstawieniaCzas ekranuOgraniczenia treści i prywatności.
 • Stuknij w Zakupy iTunes i App Store, a następnie stuknij w Zakupy w aplikacji.
 • Teraz stuknij w Nie zezwalaj.

Metoda # 3. Wymagane wpisanie hasła

Są dwa sposoby wyświetlenia hasła za każdym razem, gdy pobierasz aplikację z App Store. Zostaniesz poproszony o podanie hasła dla każdego pobrania lub zostaniesz poproszony o wpisanie hasła raz, które zostanie uwierzytelnione przez piętnaście minut. W ciągu tych piętnastu minut możesz pobrać dowolną liczbę aplikacji, a nie będziesz pytany o hasło.

Jeśli właśnie wprowadziłeś hasło (nie tylko dla aplikacji, ale dla muzyki lub innego uwierzytelnienia), a Twoje dziecko zdarzy się, że użyje go w ciągu następnych piętnastu minut, aby pobrać / kupić aplikacje, zakup nastąpi bez pytania o uwierzytelnienie.

Proces wyłączania jest prosty:

 • Przejdź do Ustawienia → Czas ekranu → Ograniczenia treści i prywatności
 • Stuknij w iTunes i App Store.
 • Teraz dotknij opcji Zawsze wymagaj w polu WYMAGANE HASŁO.

Musisz wprowadzić hasło za każdym razem, gdy chcesz pobrać dowolną aplikację ze sklepu App Store, niezależnie od tego, czy jest ona płatna, czy bezpłatna.

[kkstarratings]