Site Loader

Urządzenia z systemem Android mogą przesyłać strumieniowo gry z konsoli Xbox za pośrednictwem usługi Microsoft xCloud. Usługa ta niestety nie jest dostępna dla systemu iOS, jednakże istnieją opcje, aby przesyłać strumieniowo gry na urządzenia iPhone oraz iPad.

Dzięki usłudze Microsoft xCloud Game Pass Ultimate abonenci mogą przesyłać strumieniowo ponad 100 gier na swoje urządzenia mobilne. Gry są zwykle przesyłane na urządzenie z chmury. Jednak w przypadku urządzeń Apple, przesyłanie to nie jest dostępne, ponieważ Apple nie zezwala na udostępnianie gier spoza App Store.

Niemniej jednak użytkownicy iOS mogą używać swojego iPhone’a lub iPada jako urządzenia do do odtwarzania gier Xbox. Oficjalna aplikacja Xbox, dostępna w App Store, umożliwia przesyłanie strumieniowe gier z własnej konsoli Xbox na urządzenia mobilne. Pulpit nawigacyjny konsoli Xbox może pojawić się na urządzeniu przenośnym jako strumień danych.

Dzięki tej funkcji, ekran iPhone’a lub iPada może być używany do odbierania obrazu z konsoli. Wystarczy połączyć z telefonem gamepad za pomoca bluetooth.

Ta forma przesyłania strumieniowego ma pewne wady – oznacza to, że dostępne są tylko gry, które są już zainstalowane na konsoli. Ponadto, ponieważ Xbox One jest zajęty strumieniowaniem, nie może być używany przez innych członków rodziny do własnych sesji gry. Jeśli strumieniowanie odbywa się za pośrednictwem xCloud, konsola może być używana do innych zadań.

Dodatkowo, urządzenie mobilne najlepiej spisuje się przy połączeniu internetowym przez Wi-Fi na paśmie 5Gh.