Site Loader

Jak sprawdzić zakres gwarancji na urządzenie Apple? – iPhone, iPad, Mac, AirPods

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem urządzenia Apple lub stoisz przed jego zakupem, z pewnością interesuje cię ile czasu pozostało do końca gwarancji lub czy nadal możesz skorzystać z usług serwisowych AppleCare. Sprawdzenie gwarancji urządzenia Apple jest proste i możesz to zrobić w kilku różnych sposób. W poniższym artykule przedstawimy kilka kroków, które pomogą ci ustalić, ile gwarancji pozostało na Twoje urządzenie Apple.

Ile wynosi gwarancja na urządzenia Apple?

Warto pamiętać, że standardowa gwarancja Apple w Polsce wynosi 12 miesięcy, ale masz również dodatkową ochronę w postaci 24-miesięcznej rękojmi sprzedawcy. Dlatego zawsze warto zrozumieć obowiązujące przepisy i skorzystać z dostępnych opcji, aby zapewnić sobie maksymalną ochronę swojego urządzenia Apple. Ważne również jest, abyś wiedział, jak sprawdzić gwarancję swojego urządzenia Apple. Oto, jak to zrobić:

Krok 1. Skorzystaj z oficjalnej strony Apple

Najprostszym i najszybszym sposobem sprawdzenia gwarancji urządzenia Apple w Polsce jest odwiedzenie oficjalnej strony internetowej Apple. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Otwórz dowolną przeglądarkę internetową i przejdź pod adres https://checkcoverage.apple.com/.
 2. Na stronie internetowej pojawi się pole, w które musisz wpisać numer seryjny swojego urządzenia. Numer seryjny znajdziesz na opakowaniu urządzenia, w ustawieniach systemowych lub na fakturze zakupu.
 3. Po wprowadzeniu numeru seryjnego i znaku CAPTCHA kliknij przycisk “Prześlij”.
 4. Po chwili strona pokaże informacje o gwarancji twojego urządzenia Apple, w tym datę zakończenia gwarancji oraz dostępność usług AppleCare.

Standardowa gwarancja na urządzenia Apple wynosi 12 miesięcy. Jest to okres, w ciągu którego producent zapewnia wsparcie techniczne oraz naprawę sprzętu w przypadku usterki. Jednakże, w Polsce obowiązuje także rękojmia sprzedawcy, która trwa aż 24 miesiące, co daje ci dodatkową ochronę w przypadku wad fabrycznych.

Status rękojmi nie pokaże się na podanej stronie ani na żadnym z kolejnych etapów. Rękojmia trwa 24 miesiące i jest liczona od daty zakupu urządzenia.

Krok 2. Sprawdź zakres gwarancji w aplikacji “Apple Support”

Jeśli jesteś użytkownikiem urządzenia z systemem iOS, takiego jak iPhone lub iPad, możesz także skorzystać z aplikacji “Apple Support“. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację “Apple Support” ze sklepu App Store, jeśli jeszcze jej nie masz.
 2. Uruchom aplikację i zaloguj się na swoje konto Apple ID.
 3. W aplikacji wybierz swoje urządzenie, które chcesz sprawdzić lub wprowadź ręcznie numer seryjny w odpowiednim polu.
 4. Po wybraniu urządzenia znajdziesz informacje o gwarancji, takie jak data zakończenia gwarancji, czy wsparcia telefonicznego.

Krok 3. Informacja o gwarancji w ustawieniach na urządzeniu z iOS

Jeśli masz urządzenie z systemem iOS, możesz także sprawdzić gwarancję w ustawieniach urządzenia. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Otwórz “Ustawienia” na swoim urządzeniu.
 2. Przewiń w dół i wybierz “Ogólne”.
 3. Wybierz “To urządzenie”.
 4. Kliknij “Zakres gwarancji” i wybierz urządzenie, którego gwarancję chcesz sprawdzić.

Krok 4. Skorzystaj z pomocy Apple Support lub autoryzowanego serwisu

Jeśli nie masz dostępu do internetu lub masz problem z odnalezieniem numeru seryjnego, możesz skorzystać z pomocy Apple Support. Skontaktuj się z Apple telefonicznie lub odwiedź najbliższy autoryzowany serwis Apple, gdzie pracownicy pomogą ci sprawdzić gwarancję.

Rozszerz swoją gwarancję dzięki AppleCare

Jeśli chcesz jeszcze większej ochrony dla swojego urządzenia Apple, warto rozważyć zakup rozszerzonej gwarancji AppleCare. AppleCare oferuje dodatkową ochronę i wsparcie techniczne przez dłuższy okres czasu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że twój sprzęt będzie chroniony, nawet po upływie standardowej gwarancji. Możesz zakupić AppleCare podczas zakupu nowego urządzenia lub w określonym okresie po zakupie.

gwarancja applecare

Sprawdź nasze inne artykuły: