Site Loader

Urządzenia Apple mają najlepsze możliwości zarządzania pamięcią. Dostajesz funkcję Odświeżania aplikacji w tle, która zapewnia, że aplikacje nie muszą ponownie wczytywać wszystkiego. Dzięki temu, gdy przełączasz się między aplikacjami, możesz kontynuować tam, gdzie skończyłeś. Fajne, prawda? Dowiedzmy się więc, jak włączyć Odświeżanie aplikacji w tle na swoim iPhone’ie.

Co to jest odświeżanie aplikacji w tle na iPhonie?

Funkcja BAR umożliwia aplikacjom odświeżanie ich zawartości, dzięki czemu mogą działać płynnie i zapewniać niezmienną wydajność. Gdy ta funkcja jest włączona, aplikacje mogą wykonywać różnorodne zadania w tle. Na przykład po otwarciu aplikacji z wiadomościami, otrzymasz najnowsze nagłówki.

Ponadto, aplikacje monitorujące zużycie danych mobilnych mogą działać w tle, a usługi przechowywania w chmurze automatycznie synchronizują Twoje pliki. Dodatkowo, podczas korzystania z aplikacji społecznościowych nie musisz odświeżać strony i czekać na najnowsze posty. Jeśli nie chcesz, aby aplikacje były aktualizowane, musisz je zatrzymać siłą.

Należy pamiętać, że funkcja Background App Refresh nie wpływa na powiadomienia. Na przykład, jeśli wyłączysz tę funkcjonalność dla aplikacji do wiadomości, wciąż otrzymasz alert, gdy pojawi się nowa wiadomość.

Ograniczenia korzystania z Background App Refresh

 • BAR nie będzie działać, jeśli włączona jest funkcja Low Power Mode, która ogranicza operacje na twoim iPhonie w celu oszczędzania baterii. Dlatego, jeśli chcesz oszczędzić baterię, włącz tryb Low Power Mode zamiast ręcznie wyłączać Background App Refresh. W ten sposób BAR zostanie włączony po wyłączeniu trybu Low Power Mode.
 • Dodatkowo, możesz wyłączyć dostęp do danych komórkowych dla dowolnej aplikacji w ustawieniach aplikacji. Dzięki temu, aplikacje zużywające dużo danych nie będą działać w tle. Jeśli nie chcesz, aby jakakolwiek aplikacja działała w tle lub nie używasz konkretnej aplikacji często, wyłącz tę funkcję dla tej aplikacji.
 • Background App Refresh zużywa dużo baterii i danych. W przeszłości była tylko jedna opcja – całkowite wyłączenie. Teraz jednak masz możliwość włączenia Background App Refresh tylko wtedy, gdy jesteś połączony z Wi-Fi. Dzięki temu będziesz miał korzyści z funkcji, jednocześnie oszczędzając dane komórkowe.

Jak włączyć lub wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle na iPhonie

 1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhone’ie → dotknij Ogólne.
 2. Następnie wybierz Odświeżanie w tle.
 3. Następnie, ponownie dotknij opcji Odświeżanie aplikacji w tle. Teraz, wybierz jedną z trzech opcji:
  Wył.: Jeśli chcesz całkowicie wyłączyć tę funkcję, wybierz Wył., aby żadna aplikacja nie aktualizowała się w tle.
  Wi-Fi: jeśli chcesz, aby aplikacje były odświeżane tylko przez Wi-Fi, wybierz opcję Wi-Fi.
  Wi-Fi i mobilna transmisja danych: domyślnie wybrana jest opcja Wi-Fi i mobilna transmisja danych.