Site Loader

Po kilku latach oczekiwania Apple ostatecznie zdecydowało się na wprowadzenie oczekiwanego „Dark Mode” z iOS 13 i oczywiście iPadOS 13. Oprócz poprawy jakości oglądania w ciemnych środowiskach, zapewni to, że twoje oczy będą czuć się bardziej komfortowo podczas czytania artykułów i oglądania video.

Co więcej, „Wygląd ciemny” w pełni wykorzystuje wyświetlacz OLED, aby zmienić kolor ekranu na czarny. Nie wspominając o tym, że nawet zwiększy żywotność baterii urządzenia. Przetestujmy więc tę znaczącą funkcję od razu!

Jak włączyć tryb ciemny (dark mode) w iOS 13 lub iOS 12 na iPhone i iPad

Istnieje wiele sposobów włączenia nowego dodatku. Jednak najłatwiejszym sposobem, aby to zrobić, jest Centrum sterowania.

 • Krok 1. W telefonie iPhone 8 Plus lub wcześniejszym przesuń palcem w od góry ekranu od dołu. W telefonie iPhone X i nowszych wersjach oraz na iPadzie przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu, aby uzyskać dostęp do Control Center.

 • Krok 2. Teraz musisz dotknąć i przytrzymać opcję regulacji jasności wyświetlacza.

 • Krok 3. Teraz powinieneś zobaczyć nową opcję o nazwie „Wygląd światła”. Stuknij w nią, a magia przejmie całe twoje urządzenie w mgnieniu oka.

Jak włączyć / wyłączyć tryb ciemny w iOS 12 i iOS 11 na iPhone i iPad

 • Krok 1. Uruchom aplikację Ustawienia na urządzeniu z systemem iOS → Stuknij w Ogólne.
 • Krok 2. Stuknij w Dostępność → Dalej, stuknij w Udogodnienia ekranu
 • Krok 3. Teraz stuknij w Odwróć kolory → Dalej w górę, masz dwie opcje:
  Odwrócenie inteligentne: Po aktywacji odwraca kolory ekranu z wyjątkiem nośników, obrazów. Działa również z aplikacjami obsługującymi style ciemnego koloru.
  Odwrócenie klasyczne: Pozwala po prostu odwrócić kolory wyświetlacza. (To ten, który istniał długo.)
 • Krok 4. Musisz przełączyć przełącznik

Jak włączyć tryb ciemny (dark mode) w iOS 13 lub iOS 12 na iPhone i iPad
5 (100%) 1 vote[s]