Site Loader

Tryb DFU może zostać wykorzystany do aktualizacji oprogramowania sprzętowego telefonu iPhone, całkowicie przywracając oprogramowanie. Świetnie się sprawdza, gdy Twój iPhone nie współpracuje i nie odpowiada. Za pomocą trybu DFU możesz również wykasować zapomniane hasło pin do ekranu. (Tryb DFU nie resetuje hasła iCloud!)

Przywracanie za pomocą DFU to ostatnia deska ratunku, należy również pamiętać że utracone zostaną również wszystkie dane na urządzeniu.

Sytem operacyjny iOS służy do zapewniania różnorodnych funkcji na poziomie sprzętu. Odpowiada za działanie całego urządzenia, obsługę wszystkich aplikacji oraz funkcji. W systemie zapisywane są również wszystkie nasza dane (zdjęcia, kontakty, wiadomości itp.)

Kroki, które należy wykonać, aby uruchomić iPhone’a w trybie DFU

  • Krok 1: Podłącz telefon iPhone do komputera za pomocą kabla USB i upewnij się, że masz zainstalowany iTunes na komputerze.
  • Krok 2: Przytrzymaj jednocześnie przycisk domowy (home) i przycisk uśpienia / wybudzenia. W przypadku modelu iPhone 7 będzie to przycisk ściszania dolny oraz boczny power. Przytrzymaj je razem przez dokładnie 10 sekund.

  • Krok 3: Po 10 sekundach zwolnij palec z przycisku uśpienia / wybudzenia, ale przytrzymaj przycisk domu przez kolejne 10 sekund.
  • Krok 4: Zwolnij palec z przycisku głównego (home) tylko po pojawieniu się iTunes z komunikatem informującym, że wykrył iPhone’a w trybie odzyskiwania. Ekran Twojego iPhone’a powinien pozostać całkowicie czarny.
    UWAGA: Jeśli widzisz logo Apple na ekranie, zbyt długo trzymasz przyciski; próbuj, dopóki nie pojawi się komunikat iTunes.
  • Krok 5: Twój iPhone pojawi się teraz w “urządzeniach” w Twoim programie iTunes. Kliknij przycisk “przywróć iPhone’a”. lub Odtwórz.

Jak wyjść z trybu DFU

Po prostu przytrzymaj jednocześnie przycisk home i przycisk uśpienia / wybudzenia, aż pojawi się logo Apple.

[kkstarratings]