Site Loader

Po wydaniu w 2015 roku 3D Touch brzmiał jak ciekawa technologia. Dla wielu zapalonych użytkowników była to świetna funkcja; choć wkrótce szum się uspokoił i tylko kilku użytkowników cieszyło się pełnią korzyści. A teraz 3D touch naprawdę umiera, ponieważ iOS 13 zmienił większość profilu pracy 3D touch na Haptic touch; dotyk 3D jest żywy tylko w starszych wersjach.

Podczas gdy iPhone XR i iPhone 11 series mają całkowicie wyeliminowany dotyk 3D, iPhone 6s, 7, 8, X i XS z uaktualnieniem iOS 13 ma obie funkcje.

Jak wyłączyć 3D Touch w iOS 13

Wcześniej dotyk 3D służył do uzyskiwania dostępu do aplikacji bez ich uruchamiania mogłeś przeglądać powiadomienia. Chociaż Haptic Touch nie ma takich funkcji, jak skróty na ekranie głównym oraz peek and pop, przejęła większość funkcji. Tak więc, aby wyeliminować zamieszanie między nimi, zaleca się wyłączenie 3D Touch w iOS 13.

  • Krok 1. Otwórz aplikację Ustawienia na telefonie iPhone.
  • Krok 2. Przewiń w dół i dotknij Dostępność.
  • Krok 3. Wybierz Dotyk z menu. I dotknij 3D Touch & Haptic Touch.
  • Krok 4. Wyłącz przełącznik obok pozycji 3D Touch

Nie wpłynie to w żaden sposób na czułość i funkcje dotykowe Haptic Touch. Jeśli jesteś jednym z niewielu, którzy naprawdę lubili 3D Touch, możesz włączyć go, włączając opcję Włącz. Możesz także dostosować czułość dotyku 3D w tym samym oknie.

Jak wyregulować czułość dotyku 3D w iOS 13

  • Krok 1. Otwórz Ustawienia → Dostępność → Dotknij → 3D Touch & Haptic Touch.
  • Krok 2. Wybierz preferowaną opcję czułości dotyku 3D spośród Lekka, Średnia i Mocna.

Nowa aktualizacja umożliwia także dostosowanie czułości Haptic Touch z tego samego okna.

[kkstarratings]