Site Loader

Apple zaprezentowało macOS Catalina na WWDC 2019, a wraz z nim ogłosiło koniec iTunes. Dobra wiadomość jest taka, że mamy teraz Apple Music, podcasty i aplikację Apple TV na macOS. MacOS Catalina została jednak wydana dla programistów i wciąż jest w fazie beta. Ale na szczęście istnieje prosty sposób dla każdego, kto chce zainstalować go na swoim komputerze Mac.

Jeśli nie masz konta programisty, nadal możesz zainstalować macOS Catalina beta 10 na komputerze Mac. Właśnie to dzisiaj podzielimy. Ale zanim przejdziemy dalej, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy.

Jak pobrać i zainstalować macOS Catalina Beta 10 bez konta programisty

  • Krok 1. Zakładając, że sprawdziłeś listę zgodnych urządzeń, a Twój komputer Mac jest zakwalifikowany do aktualizacji; przejdźmy dalej. Najpierw pobierz profil beta z tego linku.
  • Krok 2. Otwórz plik, a zostanie on automatycznie zamontowany i otworzy aplikację Finder. Kliknij dwukrotnie macOSDeveloperBetaAccessUtility.pkg
  • Krok 3. Spowoduje to uruchomienie ekranu narzędzia macOS do instalacji. Kliknij Kontynuuj → Kontynuuj → i Zgadzam się z warunkami.
  • Krok 4. Teraz kliknij Zainstaluj i wprowadź hasło. Twój komputer Mac jest teraz zarejestrowany w profilu Beta.
  • Krok 5. Gdy profil beta powiedzie się, automatycznie uruchomi Preferencje systemowe i wyszuka aktualizację macOS. Prawdopodobnie wykryje macOS Catalina 10.15 i wyświetli ekran konfiguracji. Alternatywnie może zostać wyświetlony ekran aktualizacji oprogramowania z dostępną aktualizacją. Jeśli zobaczysz później, kliknij przycisk „Uaktualnij”, aby uruchomić konfigurację systemu macOS 10.15
  • Krok 6. Podobnie jak w przypadku konfiguracji wersji beta, musisz kliknąć Kontynuuj → Zgadzam się → Zgadzam się ponownie → Zainstaluj → Wprowadź hasło do Maca, aby rozpocząć proces instalacji. Podczas procesu instalacji komputer Mac może wielokrotnie uruchamiać się ponownie i jest to całkiem normalne.

Sprawdź nasze inne poradniki:

[kkstarratings]