Site Loader

Czasami potrzebujesz systemu Windows. Nie jest to coś, co Apple chciałby przyznać, a MacOS wykonał wspaniałą robotę, by dotrzymać kroku mniej stylowemu i bardziej utylitarnemu kuzynowi, ale czasami wystarczy mieć dostęp do komputera z systemem Windows 10. Na szczęście Apple zwykł mawiać: “jest na to aplikacja”.

Indywidualnie dopasowane rozwiązanie firmy Apple nazywa się Boot Camp i jest to najprostszy sposób na uzyskanie systemu Windows na komputerze Mac. Oto jak zainstalować Windows 10 na Macu przy minimalnym zamieszaniu i niebezpieczeństwie!

1: Sprawdź swoją konfigurację sprzętową MacBooka

Przed rozpoczęciem upewnij się, że Twój komputer Mac ma dostępną przestrzeń dyskową i sprzęt niezbędny do obsługi instalacji systemu Windows za pomocą Boot Camp. Upewnij się, że wszystkie najnowsze aktualizacje zostały ukończone przed rozpoczęciem!

Po pierwsze instalacja wymaga komputera Mac z procesorem Intel i pustego zewnętrznego dysku USB, który może przechowywać do 16 GB danych (są to nasze ulubione). Możesz podłączyć dysk twardy podczas przygotowywania, jeśli nie jest jeszcze podłączony.

Po drugie, Mac, którego zamierzasz używać do instalacji, musi mieć co najmniej 55 GB wolnego miejsca na dysku startowym. Większość urządzeń Mac od 2012 roku i później będzie działać, ale MacBooki sprzed 2015 roku raczej nie będą miały dość miejsca. Firma Apple udostępnia przydatną listę wymagań systemowych dla różnych modeli komputerów Mac, która zawiera szczegółowe informacje na temat wersji Boot Camp, której wymaga system, aby dokończyć instalację systemu Windows.

2. Ściągnij system windows

Na szczęście, uzyskanie Windows 10 nigdy nie było łatwiejsze. Po prostu przejdź do sklepu Windows. Możesz kupić cyfrową kopię, którą musisz pobrać (a następnie pobrać narzędzie, aby utworzyć obraz dysku z systemem Windows 10)

3. Otwórz BOOT CAMP

Teraz, gdy masz już dysk instalacyjny żądanego systemu operacyjnego Windows (możesz nawet pobrać wersję aktualizacyjną z października 2018 roku), czas otworzyć Asystenta Boot Camp MacOS. Aby to zrobić, po prostu wybierz folder Narzędzia z listy aplikacji Maca i otwórz Boot Camp Assistant.

Po uruchomieniu programu ekran wprowadzający pokazuje informacje na temat aplikacji, a także sugeruje utworzenie kopii zapasowej danych przed kontynuowaniem instalacji systemu Windows – zdecydowanie zalecamy to zrobić. Kliknij przycisk Kontynuuj, aby przejść do następnego ekranu.

Upewnij się, że obie opcje instalacji są zaznaczone w sposób przedstawiony powyżej. W tym momencie program Boot Camp Assistant skopiuje żądane pliki instalacyjne systemu operacyjnego Windows z pliku. Plik ISO lub fizyczny dysk na podłączonym napędzie USB. Tutaj, w zależności od konfiguracji, prawdopodobnie będziesz potrzebował zewnętrznego dysku twardego, o którym wspomnieliśmy. Po prostu wybierz lokalizację. Plik ISO i jego miejsce przeznaczenia (dysk USB) i kliknij Kontynuuj. Następny ekran powinien brzmieć “Kopiowanie plików systemu Windows … i może zająć trochę czasu; bądź cierpliwy, nawet jeśli wygląda na to, że pasek postępu zamarza.

Po otwarciu następnego okna program Boot Camp Assistant umożliwia wybór miejsca zapisywania sterowników systemu Windows i instalowania plików oprogramowania pomocniczego. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i upewnij się, że masz połączenie z Internetem, wybierając opcję Kontynuuj po wyświetleniu monitu. Konieczne może być podłączenie pustej zewnętrznej pamięci USB, w zależności od postępu pobierania i wyboru plików systemu Windows. Proces pobierania sterowników może zająć sporo czasu, więc bądź cierpliwy!

4. Utwórz partycje dla systemu Windows

Domyślnie Boot Camp Assistant przypisuje tylko 55 GB miejsca na partycję Windows, co wystarcza, aby zamknąć się, ale prawie nic.

Aby zwiększyć limit GB dla partycji Windows, po prostu przesuń pasek między partycją MacOS a partycją Windows, aż do przyjęcia. TUV, aby móc zainstalować, aby ukończyć proces partycjonowania.

5. Zainstaluj system Windows

Po wyznaczeniu partycji program Boot Camp Assistant prosi o rozpoczęcie instalacji systemu operacyjnego Windows. Po wykonaniu kilku kroków na ekranie instalator zapyta, na której partycji chcesz zainstalować system operacyjny Windows. Po prostu wybierz partycję oznaczoną BOOTCAMP i wybierz Formatuj. Kontynuuj wykonywanie poleceń kreatora instalacji, a system Windows powinien zakończyć instalację w ciągu około 30 minut.

Po zakończeniu przejdź do ustawień dysku startowego (możesz go wyszukać za pomocą Spotlight lub znaleźć w Preferencjach systemowych). Wybierz dysk startowy Windows 10, aby od tej pory Mac zaczął działać w systemie Windows. Zrestartuj komputer.

Touch Bar na systemie Windows

Warto również zauważyć, że wiele funkcji może nie działać poprawnie podczas korzystania z partycji Windows. Apple obsługuje system Windows 10, ale nadal zauważysz różnicę w wydajności. Sprzęt MacBook jest przeznaczony dla systemu MacOS, więc nie zawsze jest zgodny z systemem Windows 10, w szczególności gładzik może być nieco mniej responsywny, a niektóre urządzenia specyficzne dla Apple przestaną działać całkowicie – podobnie jak czujnik Touch ID na przycisku zasilania .

[kkstarratings]