Site Loader

MacOS ma szereg bardzo przyjaznych dla użytkownika funkcji, w tym „Oszczędzanie energii”. To, co czyni go tak znaczącym, to możliwość nie tylko oszczędzania energii, ale także gotowości komputera Mac. Osobiście w pełni wykorzystuję tę funkcję, aby przypomnieć sobie o wyłączeniu MacBooka w odpowiednim czasie, dzięki czemu mogę wrócić do domu na czas. Przydaje się także do przełączania komputera w tryb uśpienia podczas przerwy, aby uniknąć niepotrzebnego zużycia energii.

To nie wszystko; może być przydatny na wiele sposobów. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby pokazać, jak ustawić komputer Mac na automatyczne wyłączanie, uruchamianie, ponowne uruchamianie lub nawet spanie zgodnie z harmonogramem!

Jak ustawić komputer Mac na automatyczne uruchamianie, wyłączanie, uśpienie lub ponowne uruchomienie

  • Krok 1. Uruchom Preferencje systemowe na komputerze Mac. (Alternatywnie, kliknij logo Apple () w lewym górnym rogu ekranu i wybierz Preferencje systemowe.)

  • Krok 2. Teraz kliknij ikonę oszczędzania energii.

  • Krok 3. Następnie kliknij Harmonogram w prawym dolnym rogu.

  • Krok 4. Następnie musisz zaplanować uruchomienie lub czas uśpienia / ponownego uruchomienia / wyłączenia.

    Powiedzmy, że chcesz, aby Twój Mac zaczął się o określonej godzinie w określonym dniu. Zaznacz pole po lewej stronie Uruchamianie lub budzenie. Następnie kliknij menu rozwijane Codziennie i wybierz preferowaną opcję.

  • Następnie kliknij menu rozwijane obok godziny i dostosuj je. Po zakończeniu kliknij przycisk OK, aby potwierdzić.

Podobnie można ustawić komputer na uśpienie, ponowne uruchomienie, zamknięcie o określonej godzinie i dniu.

Od teraz komputer przejdzie w stan uśpienia lub wyłączy się o zaplanowanej godzinie. Należy pamiętać, że urządzenie MacOS musi być aktywne w czasie, gdy jest ustawione na wyłączenie, w przeciwnym razie komputer Mac nie zostanie zamknięty.

Poza tym komputer musi pozostać w stanie czuwania przez 10 minut po określonym czasie.

[kkstarratings]