Site Loader

Wielkość czcionek na iPhonie i iPadzie jest wyraźna i czytelna. Jeśli jednak napotkasz trudności podczas czytania, możesz łatwo zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar czcionki na urządzeniu z systemem iOS za pomocą aplikacji Ustawienia.

Jest to zazwyczaj funkcja związana z dostępnością. Jeśli zauważysz, że rozmiar tekstu jest mniejszy w większości używanych przez Ciebie aplikacji, nie powinieneś męczyć oczu. Zamiast tego po prostu zmień rozmiar tekstu. Oprócz zwiększania rozmiaru czcionki, możesz je także pogrubić. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, przejdź do kroków wymienionych poniżej i postępuj zgodnie z nimi.

Jak zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar czcionki na urządzeniu z systemem iOS

  • Krok 1. Otwórz ustawienia na swoim telefonie iPhone.
  • Krok 2. Następnie dotknij OgólneDostępność.
  • Krok 3. Teraz stuknij w Większy tekst.
  • Krok 4. Przeciągnij suwak „A”, aby zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar tekstu. Rozmiar czcionki opisu reprezentuje (w przybliżeniu) sposób, w jaki czcionki będą wyglądać w innych aplikacjach i na innych urządzeniach iPhone / iPad.
  • Krok 5. Jeśli nadal potrzebujesz większych rozmiarów czcionek, włącz „Większe rozmiary dostępności” w tym samym oknie. Zauważysz, że suwak może teraz oferować większy rozmiar czcionki. Przesuń go ponownie, aby uzyskać wygodny rozmiar czcionki

Oprócz zwiększania rozmiaru czcionki, możesz również sprawić, że będzie pogrubiony dla lepszej czytelności. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia → Ogólne → Dostępność → Pogrubiony tekst. Po włączeniu iPada lub iPhone’a należy ponownie uruchomić, aby zmiany zostały wprowadzone. (Zostaniesz zapytany, czy chcesz kontynuować lub anulować ze zmianą).

Ponieważ iPhone i iPad stały się integralną częścią naszego życia, wykonujemy wiele pracy, a nie tylko wykonujemy lub odbieramy połączenia. W takich przypadkach nasze oczy są wystawione na ekran przez wiele godzin dziennie. Posiadanie funkcji ułatwień dostępu, takich jak ta powyżej, z pewnością zapewnia komfort dla oczu. Jeśli znasz inną funkcję ułatwień dostępu, poinformuj nas o tym w komentarzach.

[kkstarratings]