Site Loader

Pod koniec 2017 roku, techniczni giganci, Apple, odsłonili dwa nowe telefony komórkowe, iPhone X i iPhone 8. Po tym, jak iPhone 7 nie zaoferował znacznie więcej niż iPhone 6, fani byli ostrożni. Jakie są różnice między tymi dwoma nowymi telefonami, z wyjątkiem dużej różnicy cenowej?

Identyczne procesory

Chociaż istotne jest zrozumienie różnic między tymi dwoma modelami, warto również zauważyć podobieństwa. IPhone X kosztuje co najmniej 1000zł więcej niż iPhone 8, w zależności od wybranej specyfikacji, ale oba telefony są zapakowane w tę samą technologię. Oba działają na iOS 11, najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego firmy Apple. Jeśli chcesz otworzyć środek, znajdziesz układ Bionic A11, koprocesory M11 Motion i silnik neuronowy. IPhone 8 odbiega od brata tylko w jednym obszarze, jest nim funkcja rozpoznawania twarzy oferowana przez X – działa przy użyciu układu A11 i silnika neuronowego. Jest to fajna sztuczka X, która bez wątpienia sprawi, że fani będą wybierać właśnie ten model.

Różnice wielkości

iPhone X jest o wiele większy i nie pasuje do wcześniejszych modeli dotyczących rozmiaru. iPhone 8 będzie pasować do tego samego etui co 7, a 8 Plus będzie pasował do etui 7 Plus – przydatna informacja dla użytkowników którzy są przywiązani do swoich etui. X ma zupełnie nowy wymiar i jest znacznie większy niż jego poprzednicy.


Bezpieczeństwo telefonu

Gdy iPhone X trafił do sprzedaży wiele użytkowników próbowało oszukać system Face ID zbliżając np twarze bliźniaków, lecz niestety nielicznym osobą udało się oszukać urządzenie. iPhone X ma o wiele większe i lepsze zabezpieczenia niż iPhone 8 który posiada czytnik lini papilarnych. Jest to wypróbowana i dobrze przetestowana technologia w dodatku bez wątpienia dużo szybsza niż Face ID w iPhone X. Wiele użytkowników narzekało na iPhone X  który nie zawsze rozpoznawał naszą twarz i wyświetlał błąd “nie rozpoznano twarzy”

Ładowanie bezprzewodowe

Opierając się na konkurencji, X i 8 oferują bezprzewodowe ładowanie bez potrzeby ściągania obudowy. Apple w dalszym ciągu jest w tyle z Qi, ponieważ ich wkładka AirPower ma zostać wydana dopiero pod koniec 2018 roku. Oznacza to, że musisz zakupić dodatkową ładowarkę Qi i okablowanie, co zwiększa koszt, jeśli nie masz jeszcze ładowarki. Dla wygody są to dobrze wydane pieniądze. 

Ulepszenia dotyczące żywotności baterii

Oba telefony oferują ogromną poprawę żywotności baterii, chociaż koronowany zwycięzca może cię zaskoczyć. iPhone X zapewnia  około 12 godzin pracy na baterii. iPhone 8 wygrywa konkurencje ze znacznie lepszą 15-godzinną żywotnością baterii (jeśli nie więcej).

Kamery

Urządzenia posiadają niemal identyczne tylne kamery, lecz iPhone X wygrywa kamerą przednią i funkcjami Emoji

[kkstarratings]