Site Loader

W ostatnich latach YouTube stał się niezastąpionym źródłem rozrywki, wiedzy i informacji dla milionów ludzi na całym świecie. Jednym z udogodnień oferowanych przez platformę było subskrybowanie usługi YouTube Premium, która pozwala na oglądanie treści bez reklam, pobieranie filmów do oglądania offline i korzystanie z innych ekskluzywnych funkcji. Niestety, dla użytkowników w Polsce pojawiły się niedawno złe wieści – cena subskrypcji YouTube Premium wzrosła.

Nowe, wyższe ceny YouTube Premium w Polsce – ile kosztuje oglądanie bez reklam?

Zmiany cenowe, które obowiązują od pewnego czasu, zostały ogłoszone przez Google. Oto szczegóły:

 • YouTube Premium dla użytkowników indywidualnych:
  • Stara cena: 23,99 zł
  • Nowa cena: 25,99 zł
 • Plan rodzinny:
  • Stara cena: 35,99 zł
  • Nowa cena: 46,99 zł
 • Plan dla studentów:
  • Stara cena: 13,99 zł
  • Nowa cena: 14,99 zł

Zmiany te wywołały mieszane reakcje wśród użytkowników. Niektórzy uważają, że YouTube Premium nadal oferuje wartość, pomagając im unikać irytujących reklam i korzystać z innych przydatnych funkcji, takich jak oglądanie offline. Jednak dla innych podwyżki cen stanowią powód do zastanowienia się, czy warto pozostać z subskrypcją.

Niezależnie od opinii, to ważne, aby zrozumieć, jakie korzyści oferuje subskrypcja YouTube Premium i czy są one dla ciebie istotne. Jeśli jesteś częstym użytkownikiem platformy i irytujące reklamy przeszkadzają ci w oglądaniu ulubionych treści, to subskrypcja Premium nadal może być atrakcyjną opcją.

Jednak jeśli zastanawiasz się, czy istnieją inne sposoby na oglądanie YouTube bez reklam bez konieczności płacenia wyższych cen za subskrypcję, mamy dla ciebie kilka wskazówek.

Jak oglądać YouTube bez reklam za darmo?

Włącz YouTube Premium za darmo.
Pierwszym krokiem, z którego warto skorzystać to okres próbny. Google oferuje czasem promocje, w trakcie których nowi użytkownicy mogą skorzystać z YouTube Premium za darmo przez określony czas. Śledź oferty i promocje, aby skorzystać z tego rozwiązania.

YouTube Premium za darmo

Jeśli nie możesz lub korzystałeś już z okresu próbnego YouTube Premium przejdź do dalszej części poradnika.

 1. Użyj blokera reklam: Wiele przeglądarek internetowych oferuje możliwość zainstalowania rozszerzenia lub dodatku, który blokuje reklamy na stronach internetowych, w tym na YouTube. Jednym z popularnych blokerów reklam jest “AdBlock Plus” lub “uBlock Origin“. Po zainstalowaniu takiego dodatku reklamy zostaną automatycznie zablokowane.
 2. Użyj przeglądarki z wbudowanym adblockerem, np. Brave.
 3. Jeśli używasz urządzenia z Androidem skorzystaj z aplikacji YouTube ReVanced – link
 4. Skorzystaj z aplikacji mobilnej: Jeśli oglądasz YouTube na smartfonie, reklamy mogą być mniej irytujące niż na komputerze. Warto rozważyć korzystanie z aplikacji mobilnej, która wydaje się wyświetlać mniej reklam.

Dlaczego YouTube podniósł ceny subskrypcji Premium?

Dlaczego firma Google podjęła tę decyzję? Platforma argumentuje, że wzrost cen jest niezbędny, aby nadal oferować jakość usług, rozwijać treści oryginalne i udoskonalać funkcje dostępne dla subskrybentów. W miarę jak konkurencja w sektorze strumieniowania online rośnie, dostarczanie bardziej atrakcyjnych treści i funkcji jest kluczowe.

Podsumowanie

Choć Google podniósł ceny subskrypcji Premium w Polsce to istnieją nadal sposoby na oglądanie treści na platformie bez reklam. Wybór zależy od Twoich osobistych preferencji i wartości, jakie przywiązujesz do funkcji oferowanych przez subskrypcję Premium.

Sprawdź nasze inne artykuły: