Site Loader

Zastanawiasz się, jak otworzyć, przełączyć lub wymusić zamknięcie aplikacji na telefonie iPhone X bez przycisku? Oto jak to możesz zrobić w prosty sposób. 

iPhone X nie ma przycisku Home, co zmusza właścicieli do ponownej obsługi iPhone’a. Przycisk Początek był kluczowy dla wielu różnych funkcji, od uruchamiania Siri i robienia zrzutów ekranu czy powrotu do ekranu głównego.

W tym samouczku wyjaśnimy, jak zamknąć aplikacje na iPhone X.

Wyświetl przełącznik aplikacji
Na iPhone’ach z przyciskami Home musiałeś dwukrotnie nacisnąć przycisk, by wywołać przełącznik aplikacji: karuzela z możliwością przesuwania, pokazująca ekrany z pamięci podręcznej aktualnie otwartych aplikacji w kolejności ostatnich, pozwalająca na szybkie przechodzenie do lub zamykanie aplikacji w użyciu . Na iPhone X robisz to inaczej.

Przesuń palcem w górę od dołu ekranu – od małej linii wskazującej, gdzie można uzyskać dostęp do “wirtualnego przycisku Home” X. Przesuń palcem po ekranie i przytrzymaj go przez chwilę. Zostanie wyświetlony ekran przełączania aplikacji.

Aplikacja, z której aktualnie korzystasz – lub używana jako ostatnia – będzie widoczna z przodu i od środka. Przesuwaj palcem w prawo, by oglądać stopniowo coraz to nowsze aplikacje, dopóki nie znajdziesz tej, którą chcesz zamknąć. 

Jak zamknąć Aplikacje
Wykonaj długie naciśnięcie w dowolnym miejscu na ekranie, a po chwili pojawi się małe czerwone kółko ze znakiem minus w lewym górnym rogu każdej aplikacji. Jesteś teraz w trybie zamykania aplikacji.

Aby zamknąć aplikację, możesz przesunąć palcem w górę, aby zniknęła z górnej części ekranu lub dotknąć czerwonego kółka.

Aby wyjść z przełącznika aplikacji, możesz wybrać jedną z aplikacji, dotykając jej miniatury lub dotknąć w innym miejscu ekranu, aby powrócić do poprzedniego ekranu.

[kkstarratings]