Site Loader

Dynamiczna, kierowana przez użytkownika technologia audio AI Music może idealnie pasować do Fitness+ i innych usług Apple.

ai_music_logo_thumb800.jpg (800×450)

W mediach technicznych uwielbiamy spekulować na temat znanych firm, które Apple mógłby kupić, podczas gdy w rzeczywistości Apple wybiera mniej znane firmy, które w subtelniejszy sposób uzupełniają luki w swoim portfolio. Na przykład ostatnie przejęcie Apple może wskazywać na niewielką, ale cenną ewolucję usługi subskrypcji Fitness+.

Bloomberg donosi, że Apple przejął AI Music, brytyjską firmę skoncentrowaną na tworzeniu dynamicznej i adaptacyjnej muzyki z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Technologia ta umożliwia automatyczne dostosowywanie się muzyki do tętna użytkownika, otoczenia lub innych form interakcji, dzięki czemu jest szczególnie odpowiednia do ćwiczeń i innych aktywności fizycznych.

Apple prawdopodobnie zintegruje tę technologię ze swoją usługą Fitness+, w której ścieżki mogą automatycznie dostosowywać się, aby motywować użytkownika w czasie dużego wysiłku, stromych podjazdów i tak dalej. Ale mogą również istnieć możliwości wykorzystania dynamicznej technologii muzycznej w Zdjęciach – aby iOS był mądrzejszy w tworzeniu odpowiednich ścieżek dźwiękowych na przykład do pokazów slajdów – i innych aplikacji, które łączą dźwięk z elementami niedźwiękowymi.

W przeszłości AI Music podpisała umowy z firmami reklamowymi na tworzenie reklam, które mogą dostosować ich akompaniament muzyczny w zależności od publiczności. Model biznesowy Apple jest mniej skoncentrowany na reklamie niż konkurenci, tacy jak Google, więc okaże się, czy jest to ścieżka, którą chce iść.

Kwota, jaką Apple zapłacił za AI Music, nie została ujawniona w momencie pisania tego tekstu, ale Bloomberg określa ją jako „stosunkowo niewielką” transakcję. Witryna zauważa, że ​​w ostatnich latach Cupertino zwolniło w wydatkach na akwizycje, co może sprawić, że duże zakupy, takie jak Peloton, będą tak atrakcyjne, jak się wydają, mniej prawdopodobne w nadchodzących miesiącach.

Rate this post