Site Loader

Apple udostępniło aktualizację iOS 17.2, która wprowadza innowacyjne możliwości ładowania dla posiadaczy iPhone’ów 13 i 14. Nowa funkcja to obsługa standardu bezprzewodowego ładowania Qi2, zapewniając szybkie i efektywne zasilanie z mocą 15W. Wprowadzenie Qi2 jest kolejnym krokiem ku przyszłości technologii bezprzewodowego ładowania.

Co to jest Qi2?

Qi2 to nowa generacja standardu bezprzewodowego ładowania Qi, oparta na profilu mocy magnetycznej. Ta technologia obejmuje wkład firmy Apple w „MagSafe” i łączy go z profilem rozszerzonej mocy (EPP), tworząc coś, co nazywane jest „Qi2”. W rezultacie urządzenia Qi2, w tym iPhone’y 13 i 14, mogą teraz współpracować z ładowarkami Qi2. Mogą do tego wykorzystywać magnesy do precyzyjnego wyrównywania i przyspieszania procesu ładowania.

Jakie urządzenia będą kompatybilne z Qi2?

Apple już wcześniej wprowadziło obsługę Qi2 w modelach z serii iPhone 15. Oznacza to, że są one gotowe do korzystania z tej nowoczesnej technologii. Profil mocy magnetycznej został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić idealne dopasowanie telefonów i innych urządzeń zasilanych bateryjnie do ładowarek. Skutkuje to lepszą efektywnością energetyczną i szybszym ładowaniem.

Chociaż ładowarki Qi2 będą mogły dostarczać energię z mocą do 15 W, nie jest jeszcze jasne, czy iPhone’y 13 i 14 obsługują pełne szybkie ładowanie bezprzewodowe z akcesoriami Qi2. W przypadku modeli iPhone’a 15, specyfikacje techniczne informują, że obsługują one bezprzewodowe ładowanie Qi „do 7,5 W”. Może to sugerować, że pełna moc 15 W będzie wymagać certyfikacji od Apple.

Dostępność akcesoriów zgodnych z Qi2

Pierwsze akcesoria Qi2 mają trafić na rynek podczas zbliżającego się okresu świątecznego. To sprawi, że będą doskonałym prezentem dla miłośników technologii Apple. Będzie to również doskonała okazja, aby przetestować możliwości nowych iPhone’ów 13 i 14 z aktualizacją iOS 17.2. Jednocześnie korzystając z potencjału szybkiego i efektywnego ładowania bezprzewodowego.

Wraz z wprowadzeniem Qi2, Apple kontynuuje swoje innowacje w dziedzinie ładowania, łącząc przy tym wydajność z elegancją i oferując użytkownikom nowe, wygodne doświadczenia związane z zasilaniem ich ulubionych urządzeń mobilnych.

Sprawdź nasze inne artykuły: