Site Loader

Apple Vision Pro, zaprezentowane na konferencji WWDC 2023, to okulary rzeczywistości mieszanej, które stanowią przełomowe wejście firmy Apple w świat urządzeń AR. Choć nazwa może sugerować, że mamy do czynienia z zwykłym headsetem VR, Apple konsekwentnie określa Vision Pro jako “komputer przestrzenny”, podkreślając zdolność urządzenia do łączenia świata rzeczywistego z cyfrowym.

Data premiery Apple Vision Pro

Firma Apple zaplanowała przedsprzedaż swojego nowatorskiego urządzenia na 19 stycznia 2024 roku o godzinie 11:00 czasu polskiego. Wtedy klienci będą mogli złożyć swoje zamówienie na Apple Online Store. Oficjalna sprzedaż i pierwsze wysyłki sprzętu będą miały miejsce dwa tygodnie później, czyli 2 lutego.

Dostępność

Warto wspomnieć, że Apple Vision Pro początkowo będą sprzedawane jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Według spekulacji i doniesień Marka Gurmana, jeszcze w tym roku sprzęt pojawi się na kolejnych rynkach.

Cena Apple Vision Pro – ile będą kosztować?

Cena okularów Vision Pro będzie rozpoczynała się od 3499 dolarów za wersję z 256GB pamięci wbudowanej.

Co znajdzie się w zestawie?

Apple Vision Pro to nie tylko innowacyjne urządzenie, ale także kompletny zestaw, który ma zapewnić użytkownikom pełną funkcjonalność i wygodę korzystania z tej rewolucyjnej słuchawki rzeczywistości mieszanej. Oto pełen przewodnik po tym, co znajdziesz w pudełku z Apple Vision Pro:

1. Dwa paski na głowę:

  • Solo Knit Band: Wygodny, elastyczny pasek na głowę, który zapewnia stabilne dopasowanie headset’u.
  • Dual Loop Band: Pasek na głowę z dwoma pętlami, równomiernie rozkładający wagę między tyłem a górą głowy, zapewniając dodatkowy komfort.

2. Uszczelka świetlna i dwie poduszki:

  • Light Seal: Uszczelka świetlna, która blokuje niechciane światło z zewnątrz, zapewniając bardziej immersywne doświadczenie.
  • Light Seal Cushions: Dwa rozmiary poduszek świetlnych, dostosowujące się do różnych kształtów twarzy, zapewniających idealne dopasowanie.

3. Pokrowiec Apple Vision Pro:

  • Apple Vision Pro Cover: Ochrona dla urządzenia, idealna do przechowywania, gdy nie jest używana, zabezpieczając przed zarysowaniami i kurzem.

4. Akcesoria Dodatkowe:

  • Apple Polishing Cloth: Specjalna ściereczka do czyszczenia, utrzymania i polerowania szklanego ekranu i innych powierzchni urządzenia.
  • Bateria: Zasilająca urządzenie, dostarczając energii do 2,5 godziny pracy na jednym ładowaniu.
  • Kabel ładowania USB-C: Wygodny kabel do ładowania urządzenia.

5. Ładowarka USB-C:

  • USB-C Power Adapter: Ładowarka zapewniająca szybkie i skuteczne ładowanie, gwarantując, że Vision Pro będzie gotowy do użytku w krótkim czasie.
apple vision pro box

Apple zadbało o to, aby użytkownicy otrzymali pełen zestaw akcesoriów, które ułatwią korzystanie z urządzenia. Wszystko, od wygodnych pasków na głowę po uszczelki świetlne, ma na celu dostarczenie kompleksowego doświadczenia użytkownika, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wygody. Z Apple Vision Pro dostajesz nie tylko rewolucyjne technologie, ale również kompletny zestaw, który spełnia różnorodne potrzeby użytkowników.

Apple Vision Pro – cechy, specyfikacja, funkcje

Design i wyświetlacz

Z zewnątrz, Apple Vision Pro przypomina gogle narciarskie, oferując użytkownikowi nowoczesny design z pojedynczą warstwą szkła laminowanego z przodu i ramką z aluminium. Komfort noszenia zapewnia miękka, dopasowana uszczelka świetlna, blokująca niechciane światło. Dwa paski audio z wbudowanymi głośnikami dostarczają dźwięku przestrzennego, łącząc dźwięk z rzeczywistością.

Wewnętrzne wyświetlacze mikro-OLED dostarczają niesamowitą rozdzielczość ponad 4K na każde oko, tworząc łącznie 23 miliony pikseli. Dodatkowo, zewnętrzny wyświetlacz EyeSight informuje otoczenie, czy użytkownik korzysta z trybu immersyjnego.

apple vision pro eyesight

Sterowanie

Apple Vision Pro eliminuje tradycyjne kontrolery, zastępując je śledzeniem wzroku, gestami dłoni i komendami głosowymi. System Optic ID, skanujący tęczówkę, zapewnia bezpieczeństwo i autentykację. Zrezygnowano również z baterii na rzecz przenośnego akumulatora, co wpływa na wygodę noszenia.

apple vision pro with battery

Procesor Apple M2 – potężna moc obliczeniowa

Z dwoma układami Apple Silicon, w tym chipem M2 i nowym chipem R1, Apple Vision Pro oferuje potężną moc obliczeniową. Chip M2 obsługuje visionOS, podczas gdy chip R1 przetwarza dane sensoryczne.

apple vision pro apple m2 chip r1 chip

Przestrzenne doświadczenia

Jednym z najbardziej innowacyjnych elementów Vision Pro jest możliwość rozmieszczania treści cyfrowych w przestrzeni wokół użytkownika. Możesz dostosowywać aplikacje i okna według własnego uznania, a system visionOS ma swój sklep z dedykowanymi aplikacjami.

apple vision pro icons

Multimedialna moc

Apple Vision Pro oferuje niezwykłe doświadczenia multimedialne, zarówno w zakresie rozrywki, jak i komunikacji. Aplikacja Apple TV zapewnia ponad 150 tytułów 3D, a FaceTime zostało przystosowane do działania z Vision Pro, umożliwiając współpracę w środowisku cyfrowym.

apple vision pro app store

Sprawdź nasze inne artykuły: