Site Loader

Wiele osób po pewnym czasie ma problem ze swoim urządzeniem, zastanawiacie się dlaczego słabo słychać rozmowę? Jakość dźwięku podczas rozmowy nie jest tak dobra jak od nowości? To wina uszkodzonej siatki głośnika.

Cicho słychać przez głośnik iPhone?

Okresowe czyszczenie głośników iPhone’a jest dobrym pomysłem, nawet jeśli nie odczuwasz obniżonej jakości dźwięku, wszelkie drobiny kurzu, jedzenia lub innych rzeczy, które dostaną się do małych otworów na głośniki u dołu telefonu lub siateczki na jego przedniej części mogą powoli zapychać głośnik a w późniejszym czasie mogą całkowicie uszkodzić głośnik.

Pamiętaj, że nigdy nie należy używać płynów (ani sprężonego powietrza) do czyszczenia jakiejkolwiek części iPhone’a, zwłaszcza modeli starszych niż 7, które nie są wodoodporne i mają gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, które praktycznie prosi się o dostanie wody i uszkodzenie telefonu.

Jak wyczyścić siatkę głośnika iPhone?

Najlepszym sposobem na usunięcie kawałków brudu i kurzu z głośnika z przodu iPhone’a jest użycie pędzla z miękkim włosiem, najlepiej małego pędzla. Rozważ przycięcie włosia do połowy cala, aby uzyskać lepszą kontrolę.

Delikatnie szczotkuj głośnik od dołu do góry, kilkakrotnie przesuwając wzdłuż długiego, cienkiego głośnika. Nie przeciągaj pędzla wzdłuż osi głośnika. Możesz także włożyć miękkie włosie w otwory głośników u dołu telefonu.

Czyszczenie głośników iPhone’a wykałaczką

Jeśli kawałki szczątków utkną w otworach głośników na spodzie iPhone’a, możesz użyć ostrego ostrza drewnianej lub plastikowej wykałaczki, aby je wyjąć. Włóż końcówkę przy minimalnym nacisku, a następnie powoli przechyl wykałaczkę, aż wyskoczy. Cała siła powinna być skierowana na boki, a następnie w górę, a nie w dół w kierunku telefonu aby nie upychać jeszcze bardziej zanieczyszczeń.

Wyczyść głośniki iPhone’a za pomocą taśmy malarskiej

Taśma malarska nie pozostawia żadnych śladów kleju w telefonie. Użyj małych kawałków, lepką stroną do dołu, aby usunąć brud z głośnika z przodu telefonu. Możesz użyć taśmy malarskiej (np. Taśmy maskującej), aby usunąć kurz i brud z otworów głośników na dole.

Wymiana siatek głośnika iPhone w profesjonalnym serwisie

Jeśli podstawowe metody czyszczenia opisane wyżej nie pomogą, koniecznie zgłoś się ze swoim urządzeniem do profesjonalnego serwisu który sprawnie wymieni całą siatkę w Twoim iPhone na nową. Jest to naprawa mało inwazyjna, lecz z pewnością osoba niedoświadczona nie będzie w stanie sama jej wymienić. Bardzo szybko można uszkodzić wyświetlacz lub złącza na płycie. Koszt wymiany siatek nie powinien przekroczyć kwoty 150zł.

Możesz również skorzystać z naszego serwisu wysyłkowego klikając na przycisk na dole, zamawiając kuriera który odbierze Twój sprzęt spod drzwi domu.

Sprawdź nasze inne poradniki:
[kkstarratings]