Site Loader

iPhone 15 Pro firmy Apple jest wyposażony w zupełnie nowy przycisk akcji, który zastępuje przełącznik dzwonka/wyciszenia ze starszych iPhone’ów. Wraz z nowym przyciskiem Akcji w iPhone 15 Pro pojawiła się interesująca nowość w pasku stanu – ikona trybu cichego obok zegara. Nie martw się, istnieje jednak sposób na ukrycie tego wskaźnika. Oto, jak to zrobić.

Co to jest przycisk akcji / Action Button?

Przycisk akcji to ekskluzywna funkcja iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max. Jego domyślną funkcją jest wyciszenie lub wyłączenie wyciszenia iPhone’a, podobnie jak w przypadku poprzedniego przełącznika, ale można go również wykorzystać do dostosowania i przypisania innej akcji. Przycisk akcji znajduje się w tym samym miejscu co przełącznik boczny w poprzednich modelach iPhone’ów i działa poprzez długie naciśnięcie. Służy on do wywoływania różnych funkcji.

Jeśli jeszcze nie dostosowałeś przycisku Akcji, przejdź do Ustawienia > Przycisk Akcji. Oto opcje dla nowego przycisku:

 • Tryb cichy (domyślnie)
 • Tryb skupienia
 • Aparat
 • Latarka
 • Dyktafon
 • Skrót
 • Funkcje dostępności, takie jak lupa i inne
 • Brak akcji

Co oznacza ikona dzwonka w iPhone?

Mówiąc najprościej, ikona cichego dzwonka na pasku stanu iPhone’a oznacza, że urządzenie znajduje się w trybie cichym i będzie dostarczać powiadomienia wyłącznie w postaci podpowiedzi wizualnych lub wibracji. Nie będziesz słyszeć żadnych dźwięków powiadomień, chyba że dla kontaktu włączysz obejście awaryjne.

Ikona cichego dzwonka to element, który warto mieć i jest szczególnie przydatny, ponieważ na iPhonie 15 Pro i iPhonie 15 Pro Max nie ma już fizycznego suwaka od trybu cichego. W innych modelach iPhone’a przełącznik wyciszenia po przełączeniu ukazuje pomarańczowe oznaczenie, wskazując, że tryb cichy jest aktywny.

Ikona trybu cichego – jak ją wyłączyć w iPhone 15 Pro?

Chociaż przycisk zapewnia elastyczność i wiele zastosowań, jego problem polega na tym, że ikona cichego dzwonka pojawia się za każdym razem, gdy naciśniesz lub aktywujesz przycisk.

Domyślnie przycisk Action Button ustawiono do włączania i wyłączania trybu cichego. Nawet jeśli dostosujesz przycisk Akcji do wywoływania czegoś innego, nowa ikona trybu cichego pojawi się na pasku stanu Twojego iPhone 15 Pro, tuż obok zegara.

Na szczęście Apple udostępniło opcję wyłączenia wspomnianego wskaźnika. Aby wyłączyć tą ikonę należy zastosować się do poniższych kroków.

 1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhone 15 Pro lub 15 Pro Max.
 2. Wybierz zakładkę Dźwięki i haptyka.
 3. Stuknij przełącznik przy opcji “Pokaż na pasku stanu”, aby ukryć ikonę trybu cichego.

Jeśli zmienisz przycisk Akcji, aby aktywować coś innego niż tryb cichy, możesz włączyć/wyłączyć tryb cichy z Centrum Sterowania lub w Ustawieniach > Dźwięki i haptyka.

Sprawdź nasze inne artykuły: