Site Loader
watch ultra

Już we wrześniu odbędzie się coroczna, jesienna konferencja Apple Event. Podczas niej firma zaprezentuje nowe urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka oraz udostepni nowe systemy operacyjne. Wśród nowych produktów znajdzie się między innymi Apple Watch Series 9, czy Apple Watch Ultra 2 generacji. Co o nich wiemy, kiedy trafią do sprzedaży i jaka będzie ich cena?

Apple Watch Series 9 – ten sam wygląd, świeży środek

Nowy Apple Watch serii dziewiątej nie przejdzie żadnych drastycznych zmian. Firma z Cupertino znów zaserwuje nam design znany od Watch’a Series 7 (a w zasadzie od Series 4). Jeśli chodzi o materiał koperty, w dalszym ciągu do wyboru będą dwie opcje – aluminium oraz stal nierdzewna. Jej rozmiar również nie ulegnie zmianie – w portfolio nadal będą wersje 41mm i 45mm.

Pojawi się za to nowy kolor koperty – różowy. Kolor ten będzie przypominał kolor różowego złota i będzie bardziej subtelny niż jasny róż.


Do tej pory, od Apple Watch Series 6 dostawaliśmy rok po roku zegarek z tym samym procesorem. Mimo, że iteracja modeli procesora zmieniała się, w praktyce chip był taki sam. Były to dwurdzeniowe jednostki o identyfikatorze T8301, oparte o chip Apple A13 Bionic znany z iPhone 11, produkowane w procesie 7 nm firmy TSMC.

W Apple Watch Series 9 serce urządzenia otrzyma porządny upgrade, bowiem chip S9 oparty będzie o Apple A15 Bionic. Dla przypomnienia, jest to procesor produkowany w procesie 5 nm i napędza całą serię iPhone 13 oraz 14 i 14 Plus, a także SE 2022, czy iPad’a Mini 6 generacji. Zapewni on znacznie lepszą wydajność nowych smartwatch’y od Apple oraz ich żywotność baterii.

Nie jest na ten moment wiadome, czy pojemność baterii ulegnie zmianie. Choć jej zwiększenie z pewnością doceniliby fani smart-zegarków od Apple, gdyż jak dobrze wiemy bateria w tym urządzeniu nie należy do najlepszych.

Apple Watch Ultra 2 – nowy kolor i procesor

Oprócz Apple Watch’a Series 7 gigant z Cupertino zaprezentuje nam również drugą generację flagowego zegarka – Apple Watch Ultra. Zmiany w tym modelu będą kosmetyczne i skupiać się będą głównie na nowym, czarnym kolorze (Space Black). Dodatkowo, Apple Watch Ultra 2 podobnie jak Apple Watch Series 9 otrzyma chip S9.

Czarny kolor miał zadebiutować przy premierze pierwszej generacji Apple Watch’a Ultra, jednak Apple nie wyrobiło się z jego produkcją.

Apple Watch Series 9 / Apple Watch Ultra 2 – cena, ile będzie kosztować?

Oficjalne ceny nie są jeszcze znane, ale w przypadku tych urządzeń nie należy spodziewać się podwyżek jak w przypadku iPhone 15.

Cena za Apple Watch Series 9 41mm GPS w wersji aluminiowej rozpocznie się prawdopodobnie od 2399zł. Za większą, 45-milimetrową kopertę przyjdzie nam zapłacić 2599zł. Za dopłatą 600zł otrzymamy modem Cellular.

Wersja ze stali nierdzewnej kosztować może od 4199zł za 41mm. Dopłata do większej koperty to wydatek 300 złotych.

Cena Apple Watch Ultra 2 pewnie również pozostanie niezmieniona względem swojego poprzednika i nowy model również będzie kosztować 4799 złotych.

Kiedy trafią do sprzedaży nowe zegarki od Apple?

Premiera nowych smartwatch od Apple odbędzie się najprawdopodobniej 12 września. Wysoce możliwym jest, że od razu po zakończeniu konferencji będzie można złożyć zamówienie na nowy zegarek w sklepie Apple Online Store.