Site Loader

Wiadomości grupowe w systemie iOS umożliwiają użytkownikom wysyłanie pojedynczej wiadomości do wielu kontaktów. Możesz dodać kontakty, usunąć lub usunąć te kontakty i opuścić grupę.

Na iPhonie lub iPadzie możesz używać grup iMessage do komunikacji z wieloma kontaktami jednocześnie. Ta funkcja nie pozwala jednak odbiorcom odpowiadać na wszystkie kontakty w grupie. Ten kompletny przewodnik ma na celu omówienie prawie wszystkiego, co dotyczy wiadomości grupowych na iPhone. Od rozpoczęcia wiadomości grupowej do zmiany nazwy grupy i wyciszenia lub opuszczenia czatu grupowego.

Ile jest typów wiadomości grupowych?

Apple stworzył inteligentny system operacyjny, który oferuje trzy typy wiadomości grupowych: grupa iMessage, grupa MMS i grupowa wiadomość SMS.

Po wysłaniu jednej z powyższych wiadomości grupowych inteligentny system iOS szybko rozpoznaje połączenie sieciowe, ustawienia odbiorców i plan przewoźnika.

Apple wysyła wiadomość jako wiadomość iMessage, gdy Ty i Twój odbiorca macie urządzenie z systemem iOS, iMessage jest włączony, a oba urządzenia są podłączone do sieci Wi-Fi lub danych mobilnych.

W przypadku, gdy odbiorcy nie używają urządzeń z systemem iOS, wiadomość grupowa jest dostarczana jako MMS lub SMS.

Jak uruchomić grupę iMessage na iPhonie i iPadzie

  • Krok 1. Otwórz aplikację Wiadomości na iPhonie lub iPadzie → Stuknij w przycisk tworzenia.

  • Krok 2. Zacznij wpisywać liczby odbiorców w polu rozpoczynającym się od Do:

Po wybraniu pierwszego odbiorcy możesz zobaczyć przecinek obok nazwy / numeru kontaktu. Dodawaj tam odbiorców.

Możesz również dotknąć tego znaku „+”, aby dodać odbiorców do wiadomości grupowej.

  • Krok 3. to zacznij pisać wiadomość w polu tekstowym.
  • Krok 4. Na koniec dotknij przycisku Wyślij.

Nazwa grupy iMessage na iPhonie lub iPadzie

Zwykle użytkownicy nie lubią zmieniać nazwy wiadomości grupowej. Ale mogą nadać nową nazwę wiadomościom grupowym, zwłaszcza gdy korzystają z tej funkcji w biurze.

  • Krok 1. Stuknij w aplikację Wiadomości na swoim iPhonie lub iPadzie → Stuknij w rozmowę grupową, którą zainicjowałeś niedawno.

  • Krok 2. Następnie stuknij kontakty w górnej części ekranu urządzenia. Możesz zobaczyć wychodzące napisane poniżej kontaktów.
  • Krok 4. Pojawią się trzy opcje: Audio, FaceTime i Info
  • Krok 5. Spowoduje to otwarcie strony Szczegóły, gdzie można zobaczyć opcję NAZWA. Stuknij w NAZWA i wprowadź nazwę grupy. Następnie dotknij Gotowe.

[kkstarratings]