Site Loader

Już 12 września 2023 roku odbędzie się największa konferencja tego roku, czyli Apple Event, a podczas niej gigant z Cupertino zaprezentuje między innymi nowe iPhone 15. Hasło przewodnie konferencji to “Wonderlust“, co w wolnym tłumaczeniu oznacza “żądza cudów”. Wydarzenie odbędzie się w Steve Jobs Theatre w Cupertino.

Premiera iPhone 15 – czego możemy się spodziewać?

Wrześniowe wydarzenie Apple to zawsze prezentacja nowych iPhone’ów, a w tym roku spodziewamy się modeli:

  • iPhone 15
  • iPhone 15 pro
  • iPhone 15 pro max
  • iPhone 15 plus

Wszystkie modele będą prawdopodobnie wyposażone w Dynamic Island oraz zaktualizowany układ 5G od Qualcommu. Co najważniejsze, zamiast portu Lightning będą miały port USB-C.

Modele ‌iPhone 15 Pro‌ i ‌iPhone 15 Pro‌ Max otrzymają dodatkowe funkcje niedostępne w standardowych modelach ‌iPhone 15‌. Przewiduje się niewielki redesign, ze zwężonymi ramkami i lekkimi zmianami w wygięciach narożników. Ponadto modele ‌iPhone 15 Pro‌ będą miały ramkę tytanową zamiast ze stali nierdzewnej.

Oczekujemy, że w modelach ‌iPhone 15 Pro‌ i Pro Max znajdzie się po raz pierwszy chip 3-nanometrowy od Apple, o nazwie A17 Bionic. Plotki sugerują, że zamiast przełącznika wyciszenia, znajdować się będzie Action Button. Przycisk Akcji może być konfigurowalny, podobnie jak w Apple Watch Ultra.

‌iPhone 15 Pro‌ Max zostanie wyposażony w obiektyw peryskopowy, umożliwiający zoom optyczny 5x lub 6x, w porównaniu do 3x obecnie. Ze względu na wymagania sprzętowe związane z tą funkcją, będzie ona dostępna tylko w największym modelu Pro Max.

iphone 15 pro max ultra periscope camera obiektyw peryskopowy

Z uwagi na wszystkie nowe funkcje w modelach ‌iPhone 15 Pro‌ i Pro Max, oraz koszt ulepszonego chipu 3-nanometrowego, ceny podstawowe tych urządzeń mogą wzrosnąć. ‌Szacuje się, że cena za iPhone 15 Pro wyniesie‌ 1099 dolarów. podczas gdy ‌iPhone 15 Pro‌ Max może być wyceniany począwszy od 1199 dolarów. Ceny standardowych modeli ‌iPhone 15‌ prawdopodobnie się nie zmienią.

Co oprócz iPhone 15 zaprezentuje Apple podczas Apple Event?

Oprócz nowych modeli ‌iPhone 15‌, oczekujemy również premiery Apple Watch Series 9 oraz nowej wersji ‌Apple Watch Ultra‌. Plotki sugerują, że możemy ujrzeć także nowego iPad’a oraz AirPods Max 2. generacji.

Firma Apple udostępni także finalne wersje systemów na swoje urządzenia.

Gdzie i kiedy oglądać premierę iPhone 15 na Apple Event?

Premierę nowych iPhone 15 będziemy mogli oglądać na żywo podczas konferencji Apple Event już 12 września o godzinie 19:00 czasu polskiego. Transmisja jak co roku będzie odbywać się na stronie Apple lub na ich kanale YouTube.

Kiedy iPhone 15 trafi do sprzedaży?

Jeżeli chodzi o dostępność nowych urządzeń, takich jak iPhone 15 to przedsprzedaż rozpocznie się 15 września. Do oficjalnej sprzedaży sprzęt trafi 22 września.

[kkstarratings]