Site Loader

Pojawiają się nowe doniesienia, które sugerują fakt, że Apple może wprowadzić wyższą moc ładowania 35W do nowych iPhone 15. Pisaliśmy w ostatnim czasie, że do nowych flagowców z nadgryzionym jabłkiem trafią porty USB-C. Wprowadzenie tego portu przez Apple może umożliwić uzyskanie wspomnianych szybszych prędkości ładowania.

Obecnie modele iPhone’a 14 możemy ładować z maksymalną mocą wynoszącą około 27W. Wzrost mocy do 35W skróciłoby czas ładowania nowych flagowców od Apple.

Co ciekawe, firma z Cupertino nie sprzedaje już zasilaczy w zestawie z iPhone’em. Rekomenduje jednak używanie zasilaczy o mocy 20W lub wyższej w celu szybkiego ładowania. Apple mogłoby zacząć polecać swój zasilacz od MacBooka Air o mocy 30W lub zasilacz Dual USB-C o mocy 35W, by osiągnąć nową, maksymalną prędkość ładowania.

Warto jednak mieć na uwadze to, co jakiś czas temu stwierdził znany analityk Apple – Ming-Chi Kuo. Powiedział on, że szybsze prędkości ładowania, takie jak 35W Apple może ograniczyć do kabli USB-C i zasilaczy z certyfikatem MFi. Możliwe jest także, że najszybsze prędkości ładowania mogą być zastrzeżone dla modeli iPhone’a 15 Pro.