Site Loader

Często zdarza się nam tak, że przypadkowo zachlapiemy iPhone’a wodą lub inną cieczą. Wtedy możemy doświadczyć problemu z głośnikiem, który będzie grał ciszej lub niewyraźnie. W tym wypadku należy podjąć odpowiednie i szybkie kroki, aby uniknąć potencjalnych uszkodzeń. W tym poradniku dowiesz się, jak sprawnie usunąć wodę z głośnika w iPhone za pomocą skrótu Water Eject.

Zainstaluj aplikację Shortcuts na iPhone

Aby skorzystać z wyżej wymienionego skrótu musimy posiadać na swoim urządzeniu zainstalowaną aplikację Skróty (po ang: Shortcuts). Wymaga ona systemu iOS 12.0 lub nowszego, więc najpierw upewnij się, że posiadasz taką wersję. Jeśli nie – udaj się do Ustawień – Ogólne – Uaktualnienia i pobierz najnowszą aktualizację. Następnie przejdź do App Store i wyszukaj aplikację “Skróty” lub przejdź pod ten link ze swojego urządzenia.

shortcuts app store iphone

Pobierz skrót Water Eject na swojego iPhone

Jeśli już posiadasz aplikację Skróty pora na zainstalowanie omawianego w tym poradniku skrótu. Gdzie go znaleźć? Przejdź na stronę -> tutaj <- i kliknij przycisk “Get Shortcut”, a następnie przycisk “Otwórz” oraz “Dodaj skrót“. Świetnie, już masz zainstalowany skrót na swoim urządzeniu.

Uruchom skrót Water Eject

Aby uruchomić nowo zainstalowany skrót przejdź do aplikacji Skróty i w zakładce Skróty odszukaj Water Eject. Następnie kliknij w niego, wyskoczy okno kontekstowe. Wybierz przycisk Start, a następnie wybierz poziom dźwięku. Po uruchomieniu, telefon wygeneruje dźwięki o specjalnej częstotliwości, które pomagają wypchnąć wodę z głośnika. Warto dać temu procesowi trochę czasu. Możesz również delikatnie potrząsnąć telefonem podczas trwania procesu, aby pomóc wypchnąć wodę.

Jeśli problem z głośnikiem nadal występuje, lub po kontakcie z cieczą pojawiły się kolejne problemy z twoim iPhone jak najszybciej wyłącz telefon i skontaktuj się z naszym serwisem w celu szybkiej diagnozy i naprawy urządzenia.