Site Loader

Skórzany pasek do Apple Watch to przeszłość?

W ostatnim czasie pojawiły się plotki sugerujące, że Apple planuje wycofać skórzane etui MagSafe od linii iPhone 15. Teraz docierają do nas sygnały dotyczące tego, że Apple może wkrótce wycofać również skórzane paski do Apple Watch.

Apple wycofa swoje skórzane paski do Apple Watch?

Mark Gurman z Bloomberga sądzi, że Apple “zacznie odchodzić od skóry na swoich paskach do Apple Watch“. Trafnie również zauważa, że Apple stawia pod znakiem zapytania przyszłość partnerstwa Apple z luksusową marką Hermès. Według źródeł Gurmana, w zeszłym miesiącu Apple zaczęło oferować swoim pracownikom akcesoria z Apple Watch Hermès mocno przecenione. W niektórych przypadkach nawet o 90% – co jasno wskazuje, że Apple pozbywa się swojego zapasu.

Gurman podaje przykład – skórzany pasek Apple Watch Hermès o cenie detalicznej 850 dolarów – oferowany był pracownikom za 85 dolarów.

Nowe akcesoria do iPhone i Apple Watch – “FineWoven”

Najprawdopodobniej wszystkie sprzedawane do tej pory skórzane akcesoria przez Apple zastąpi nowa seria “FineWoven”. Wiele w ostatnim czasie mówiło się o tym, że Apple planuje oferować etui do iPhone 15 z alternatywnego materiału, z wyglądem skóry. Jeśli to prawda, to Apple prawdopodobnie będzie sprzedawać etui silikonowe oraz nowe etui “FineWoven”.

Alternatywny materiał skóropodobny będzie miał mniejszy wpływ na środowisko niż etui wykonane z tradycyjnej skóry, co będzie czynić go bardziej przyjaznym dla środowiska. Dodatkowo ma być on trwalszy od skóry.

Gurman spekuluje, że zrównoważony rozwój będzie “większym, niż zwykle” elementem wrześniowego wydarzenia “Wonderlust” Apple.

Sprawdź nasze inne artykuły: