Site Loader
apple event scary fast 2023

Apple ogłosiło dzisiaj ostatnią już w tym roku konferencję Apple Event. Wydarzenie odbędzie się za niecały tydzień w formie live-stream’u pod hasłem “Scary fast“.

Kiedy odbędzie się Apple Event 2023 “Scary fast”?

Konferencja Apple Event odbędzie się w nocy z 30 na 31 października 2023 roku, czyli za niecały tydzień (z poniedziałku na wtorek). Całe wydarzenie będzie miało charakter wydarzenia na żywo i rozpocznie się o godzinie 1:00 w nocy czasu polskiego.

Jak i gdzie oglądać konferencję Apple?

Event odbywający się w słonecznej Kalifornii pod hasłem “Scary fast” będzie można obejrzeć zupełnie za darmo na kilka sposobów. Oto one:

  1. Strona Apple – na kilka minut przed konferencją odwiedź stronę Apple Events, na której pojawi się przycisk “Play”.
  2. Aplikacja Apple TV / Podcasts – wejdź w aplikację i wyszukaj frazę “Apple Event” – tylko urządzenia Apple
  3. Kanał Apple na YouTube – odwiedź profil i przejdź do zakładki “Na żywo” lub skorzystaj z linku poniżej:

Apple Event – nowe komputery Mac z procesorem M3

Choć Apple nie chwali się oficjalnie tym, co planuje zaprezentować, to patrząc chociażby na przygotowaną przez nich animację zbliżającej się konferencji nie musimy długo rozmyślać nad tym, czego będzie ona dotyczyć.

Oczywiście animacja logo Finder’a sugeruje, że podczas tego wydarzenia zostaną zaprezentowane nowe komputery Mac z procesorami Apple Silicon. O potencjalnej premierze nowych komputerów mówiło się już zresztą od kilku miesięcy za sprawą analityków rynkowych. Jednym z informatorów był dobrze znany Mark Gurman z Bloomberga.

Jak sugeruje hasło event’u “Scary fast”, czyli w tłumaczeniu “strasznie szybko”, możemy się domyślać, że nowe komputery będą wyposażone między innymi w procesory Apple M3 (Pro / Max). Hasło nawiązuje również do święta Halloween, które odbywa się w ten sam dzień.

Nowy iMac 24″ z Apple M2 (Pro)

Bardzo prawdopodobne, że podczas konferencji zobaczymy nareszcie odświeżonego iMac 24″, który może otrzymać procesor Apple M2 / M2 Pro. Przypomnijmy, że komputer ten miał swoją premierę w 2021 roku, więc przez ponad dwa lata nie doczekał się żadnej aktualizacji.

Dodatkowo, należy pamiętać, że z komputerem stacjonarnym przychodzą takie akcesoria jak Magic Keyboard czy Magic Mouse. Nie doczekały się one jeszcze aktualizacji o port USB-C, który jest wymagany przez Unię Europejską, a który został już wprowadzony chociażby w nowych iPhone. Być może ten stan rzeczy zmieni się już 30 października.

apple event - imac 24" z apple m2 pro

Nowy MacBook Pro 14″ i 16″ z Apple M3 Pro i M3 Max

Apple może zdecydować się także na odświeżenie swoich topowych laptopów. Sugerując się hasłem przewodnim wydarzenia możemy stwierdzić, że gigant z Cupertino chce wprowadzić nową generację procesorów szybciej, niż zakładano. Mowa oczywiście o chipach Apple M3 Pro i M3 Max.

apple event - nowy macbook pro 14" i 16" z apple m3

Oprócz nowego procesora, MacBook Pro 14″ i MacBook Pro 16″ mogą otrzymać również ulepszoną matrycę wyświetlacza. Ulepszenie to miałoby polegać na zwiększeniu jasności paneli o 10%, bez jednoczesnego zwiększania liczby diod mini-LED. To pozwoliłoby na znacznie większą energooszczędność wyświetlacza, co w efekcie wydłużyłoby czasy pracy na baterii w nowych MacBookach.

Odświeżony MacBook Pro 13″?

Pojawiały się również głosy, jakoby MacBook Pro 13-calowy miał pozostać w stałej ofercie (obok Pro 14″ i Pro 16″) i również otrzymać nowy procesor Apple M2 Pro. Tutaj zmian byłoby jednak o wiele więcej, bowiem Pro 13″ może otrzymać zupełnie nowy design – bez Touch Bar, ale z notchem i z MagSafe.

apple event - macbook pro 13" z notch

Czy wymienione produkty faktycznie będą miały swoją premierę? Tego dowiemy się już 30 października.

Sprawdź nasze inne artykuły: