Site Loader

Wraz z nadejściem czwartej generacji iPhone SE, firma Apple planuje przejść na nowocześniejszy wygląd i zwiększoną wielkość wyświetlacza. Nowy budżetowiec ma mieć bliskie podobieństwo do podstawowego modelu iPhone’a 14.

iPhone SE 4 – jak będzie wyglądać?

Nowo uzyskane informacje wskazują na to, że iPhone SE 4 będzie korzystał ze zmodyfikowanej wersji istniejącego korpusu iPhone’a 14, utrzymanego
w płaskim designie. Wymiary iPhone’a SE 4 w obecnym stadium doskonale pasują do wymiarów podstawowego modelu iPhone’a 14. Ostatnie ustalenia potwierdzają również, że czwarta generacja iPhone’a SE nie będzie zawierać przycisku Touch ID. Zamiast tego zostanie zaprezentowany design bezramkowy, oparty na iPhonie 14, gdzie do identyfikacji biometrycznej posłuży technologia Face ID.

Apple iPhone SE 4: data premiery, recenzja, dane techniczne

Wymiary iPhone SE 4 vs. iPhone SE 3

Dla lepszego zobrazowania różnic w wielkości między iPhone SE 4, a obecnym iPhonem SE trzeciej generacji, podajemy wymiary odpowiednio dla iPhone’a 14 i iPhone’a SE 3.

Wymiary i waga iPhone 14Wymiary i waga iPhone SE 3
Długość: 146.7 mmDługość: 138.4 mm
Szerokość: 71.5 mmSzerokość: 67.3 mm
Grubość: 7.80 mmGrubość: 7.3 mm
Waga: 172 gWaga: 144 g

iPhone SE 4 ma być lżejszy od iPhone’a 14 o około 6 gramów, ważąc 165 gramów. Zmiana wagi wynika prawdopodobnie z tego, że kamera główna będzie wyposażona w pojedyncze oczko o rozdzielczości 48 megapikseli. Aparat główny jest rozwijany pod kryptonimem “Portland”, z niestandardowym tylnym panelem uwzględniającym zmiany w projekcie.

Decyzja o użyciu jednokamerowego projektu zgadza się z wcześniejszymi modelami iPhone’a SE, gdzie lampa błyskowa znajduje się w podobnej pozycji. Warto podkreślić, że istnieją istotne dowody popierające projekt jednokamerowy, a wewnętrzna dokumentacja Apple wskazuje na to jako kluczową zmianę w stosunku do iPhone’a 14.

iPhone 14 versus 2022 iPhone SE

Poza projektem pojedynczego aparatu głównego nie przewiduje się innych istotnych czynników wpływających na wagę iPhone’a SE 4. Nie przewiduje się zmian w materiałach, a czwarta generacja iPhone’a SE ma korzystać
z tego samego aluminium 6013 T6, co iPhone 14, wraz z tylną, szklaną szybką. Prototypy iPhone’a SE 4 widziano w czarnym kolorze, który ściśle przypomina wariant kolorystyczny Midnight dostępny dla iPhone’a 14. To sugeruje, że kolor czarny będzie jedną z oferowanych opcji kolorystycznych dla iPhone’a SE 4.

iPhone SE 4 – co nowego, kiedy premiera?

Mamy na uwadze fakt, że wymiary korpusu iPhone’a SE 4 pozostają identyczne jak w podstawowym modelu iPhone’a 14. Jednakowoż urządzenie wprowadzi dwie istotne funkcje, odróżniające je od poprzednich modeli iPhone’a. Mowa tu o wielofunkcyjnym przycisku Action Button oraz porcie USB-C.

Przycisk akcji to przycisk konfigurowalny przez użytkownika, umieszczony nad przyciskami głośności, wprowadzony po raz pierwszy w iPhonie 15 Pro. Zastępuje on przełącznik wyciszania. Obecne informacje sugerują, że Apple zamierza uczynić Action Button standardową funkcją we wszystkich modelach iPhone’a 16. Opcja ta z czasem dostępna będzie w iPhonie SE 4. Obecny status rozwoju czwartej generacji iPhone’a SE sugeruje potencjalną datę premiery w 2025 roku.

Warto pamiętać, że przedstawione tu informacje są preprodukcyjne i mogą nie odzwierciedlać sprzętu znajdującego się na masowych jednostkach produkcyjnych. Dobrze wiemy, że zmiany są zawsze możliwe podczas procesu rozwoju.

Sprawdź nasze inne artykuły: